شانزدهمین مرکز ترک اعتیاد اقامتی میان مدت ایلام افتتاح شد

شانزدهمین مرکز ترک اعتیاد اقامتی میان مدت استان ایلام امروز در شهرستان چرداول افتتاح شد. مدیرکل بهزیستی ایلام در این آیین با ذکر اینکه امسال تاکنون یک هزار و ۲۵۰ نفر در Aمراکز ترک اعتیاد استان پذیرش شده اند، افزود: نحوه درمان مصرف کنندگان مواد مخدر پذیرش شده در این مرکز بصورت غیر دارویی و […]

شانزدهمین مرکز ترک اعتیاد اقامتی میان مدت استان ایلام امروز در شهرستان چرداول افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی ایلام در این آیین با ذکر اینکه امسال تاکنون یک هزار و ۲۵۰ نفر در Aمراکز ترک اعتیاد استان پذیرش شده اند، افزود: نحوه درمان مصرف کنندگان مواد مخدر پذیرش شده در این مرکز بصورت غیر دارویی و مدت زمان اسکان آن‌ها بین یک تا سه ماه است.

زهرا همتی پرداخت یاری برگ برای ترک مصرف مواد به افراد نیازمند و پرداخت تسهیلات اشتغال را از جمله حمایت‌های این اداره کل از مصرف کنندگان موادمخدر و بهبود یافتگان از دام اعتیاد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه  ۳۱۹ معتاد متجاهر در ایلام  شناسایی شده است تاکید کرد: امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به عنوان یاری برگ به مصرف کنندگان مواد مخدر و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه درمان به معتادان متجاهر پرداخت شده است.

همتی از معرفی ۳۹ بهبودیافته اعتیاد در سال جاری به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات اشتغال خبر داد و گفت: امسال ۱۹ میلیارد ریال به عنوان تسهیلات به این افراد پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی ایلام همچنین به اشاره به افتتاح مرکز اقامتی میان مدت بهبود عصر زاگرس در چرداول اضافه کرد: این مرکز با هدف درمان مصرف کنندگان مواد مخدر افتتاح و با ظرفیت ۳۰ نفر دارای کادر پنج نفره متشکل از تیم بهبود، نگهبان و آشپز است.