مدیرکل بهزیستی ایلام:

سنجش بینایی بیش از ۱۰ هزار کودک ایلامی

مدیرکل بهزیستی ایلام از سنجش بینایی حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ کودک سه تا ۶ ساله در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حسین نورعلیوند با اشاره طرح پیشگیری از تنبلی چشم در این استان گفت: از خردادماه امسال تاکنون حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ کودک سه تا ۶ ساله معاینه چشم شده اند.

وی افزود: این طرح امسال در ۶۰ پایگاه در سراسر استان اجرا می‌شود، و خانواده‌های دارای فرزندان سه تا ۶ ساله می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های سنجش بینایی از سلامت چشمان فرزندانشان اطمینان کسب کنند و در صورت مشکوک بودن به عارضه تنبلی چشم برای ادامه درمان به متخصصان ارجاع می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی ایلام جامعه هدف این طرح در سال جاری را ۳۵ هزار کودک اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه زمان بندی انجام گرفته، اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم در استان تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

نورعلیوند با اشاره به پرداخت کمک هزینه عینک برای ۱۲۱ نفر در سال گذشته اظهار کرد: کودکانی که به عینک نیاز داشته و از نظر مالی با مشکل مواجه باشند از سوی بهزیستی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی به اجرای این طرح در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: حدود ۲۰ هزار کودک ایلامی ۳ تا ۶ ساله سال گذشته در اجرای طرح سنجش بینایی مورد معاینه قرار گرفتند که از این تعداد ۸۹۰ نفر که مشکوک به تنبلی چشم بودند به بینایی سنج و یا چشم پزشک ارجاع داده شدند.

نورعلیوند اضافه کرد: عارضه تنبلی چشم در صورت درمان به موقع قابل پیشگیری خواهد بود و موجب رفع مشکلات بینایی افراد در سنین بالاتر می‌شود.