ریزگردها مناطق مختلف استان ایلام را در برگرفت

کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: توده گردو غباری که از اواخر وقت دیروز وارد استان شده است تا فردا ماندگار خواهد بود. احسان احمدی نژاد با بیان اینکه این توده گرد و غبار از دیروز در بیابان های شمال عربستان و غرب عراق تشکیل شده است اظهار داشت: هم اکنون بیشتر مناطق استان تحت […]

کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: توده گردو غباری که از اواخر وقت دیروز وارد استان شده است تا فردا ماندگار خواهد بود.

احسان احمدی نژاد با بیان اینکه این توده گرد و غبار از دیروز در بیابان های شمال عربستان و غرب عراق تشکیل شده است اظهار داشت: هم اکنون بیشتر مناطق استان تحت تاثیر ریزگردها قرار دارد.

وی افزود: هم اکنون دید افقی در شهرستان های سرابله، ایوان و مهران ۴ کیلومتر است که پیش بینی می شود غلظت ریزگردها در دیگر مناطق استان بیشتر شود.

احمدی نژاد یادآور شد: پیش بینی ها نشان می دهد که از امشب از غلظت ریزگردها کاسته شود و تا اواسط فردا شنبه نهم بهمن ماه شاهد خروج این توده از استان خواهیم بود.

وی در خصوص وضعیت دمایی استان و همچنین فعالیت سامانه بارشی جدید افزود: از امروز تا اواسط هقته آینده شاهد افزایش دما با شیب ملایم خواهیم بود و جو استان نیز پایدار است.

با توجه به وجود ریزگردها در آسمان استان ایلام  کارشناسان بهداشتی توصیه می‌کنند: تا پایان خروج این توده گروه های حساس چون کودکان، سالمندان، زنان باردار، بیماران قلبی عروقی و مبتلا به سرطان، آسم و جانبازان شیمایی نباید از منزل خارج شوند.

بیش از ۱۰ سال است که توده های گرد و غبار عربی استان ایلام را تحت تاثیر مخاطرات خود قرار داده است.