رونق تولید و ایجاد اشتغال در گروه حمایت های دولت

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از فعالیت‌های تولیدی یکی از اصلی‌ترین اقداماتی است که دستگاه‌های سیاست‌گذار باید در راستای حمایت از تولید ملی و رونق آن انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، سارا فلاحی در بازدید از کارگاه تولیدی قطعات فلزی در شهرک صنعتی ایلام با اشاره به شرایط بحرانی برخی از تولیدکنندگان ایلام، افزود:ایجاد یک بستر مناسب برای تامین مالی فعالیت‌های مولد یکی از اصلی‌ترین اقداماتی است که دستگاه‌های سیاست‌گذار می‌توانند در راستای حمایت از تولید ملی و رونق آن انجام دهند.

وی از مسئولان خواست به مصوباتی که برای حمایت از تولید در استان رقم خورده پایبند باشند و در عمل حامی و پشتیبان تولید کننده باشند.

فلاحی همچنین به شرکت‌های نفتی ، پالایشگاه‌ها و شرکت گاز استان توصیه کرد، قطعات فلزی صنعتی مورد نیاز دستگاه  های خود را از این واحد تولیدی تامین کنند.

رستم نژاد مدیر کارگاه تولیدی “قطعات فلزی صنعتی” در شهرک صنعتی ایلام، هم گفت:حدود ۸۰ نفر بصورت مستقیم در این کارگاه مشغول فعالیت هستند اما به دلیل نبود بازار مصرف در حال حاضر فقط با ۳۰درصد ظرفیت کار می کنیم و سرمایه گذار از راه اندازی فاز دوم این واحد فعلا صرفنظر کرده است.

بازدید از کارخانه آجر صالح آباد برنامه بعدی سارا فلاحی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی بود.

این کارخانه با بیش از ۶۰ نفر نیروی کار در ۲ الی ۳ شیفت کاری انواع آجر مورد نیاز استان را تامین و نیم نگاهی هم به صادرات دارد.

سعید مظفری مدیر عامل این کارخانه گفت: در صورت عدم حمایت بانک‌ها و تامین اجتماعی و اداره مالیاتی این کارخانه به زودی تعطیل می شود.