رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در ایلام

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: بیش از ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در دریاچه سد سیمره ایلام رهاسازی شده است. رضا سلیمانی اظهار داشت: با توجه به شروع فصل سرما و فراهم شدن شرایط آب و هوایی مناسب و به منظور پرورش ماهی قزل آلا در قفس در نیمه دوم […]

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: بیش از ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در دریاچه سد سیمره ایلام رهاسازی شده است.

رضا سلیمانی اظهار داشت: با توجه به شروع فصل سرما و فراهم شدن شرایط آب و هوایی مناسب و به منظور پرورش ماهی قزل آلا در قفس در نیمه دوم سالجاری رها سازی بچه ماهی آغاز شد.

وی با بیان اینکه رها سازی بچه ماهی توسط بهره بردارانی که دارای مجوز فعالیت به ظرفیت ۲ هزار تن هستند در دریاچه سد سمیره آغاز شده است افزود: در همین راستا تاکنون تعداد بیش از ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی با وزن متوسط ۵۰ گرم در مجموعه قفس‌های فعال موجود رهاسازی شده و این روند تا تکمیل ظرفیت تمام مجموعه قفس‌ها ادامه دارد.

سلیمانی افزود: پیش بینی می‌شود در صورت تداوم بارندگی و بهبود کیفیت آب دریاچه حدود ۱۵۰۰ تن ماهی قزل آلا تا پایان سال استحصال شود.

مدیر اداره شیلات استان ایلام افزود: با فعالیت‌های تبلیغی صورت گرفته سرانه مصرف آبزیان در استان به حدود ۸/۴ کیلوگرم رسیده است.