رفع تصرف ۲۹ هزار متر مربع از اراضی ملی ایلام

فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۲۹ هزار مترمربع از اراضی ملی این استان به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال در سال جاری رفع تصرف شده است. سرهنگ فریدون یاسمی  اظهار داشت: این میزان رفع تصرف اراضی ملی در ۷۹ عملیات از دست اشخاص فرصت طلب و سودجو توسط یگان حفاظت از […]

فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۲۹ هزار مترمربع از اراضی ملی این استان به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال در سال جاری رفع تصرف شده است.

سرهنگ فریدون یاسمی  اظهار داشت: این میزان رفع تصرف اراضی ملی در ۷۹ عملیات از دست اشخاص فرصت طلب و سودجو توسط یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی استان با همکاری و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی استان خارج شده است.

وی با قدردانی از تعامل و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان یادآور شد: به طور حتم و با قاطعیت با سودجویانی که قصد تعدی و دست درازی به اراضی ملی و بیت المال را دارند برخورد قانونی خواهیم کرد و برای تحقق این امر مهم از تمام توان اجرایی و قانونی خود استفاده می‌کنیم.

سرهنگ یاسمی افزود: ضمن جلوگیری از ادامه عملیات و تشکیل پرونده انواع ماشین‌آلات از جمله بیل مکانیکی، لودر، گریدر، کامیون و … که در حال تخریب اراضی زراعی و تغییرکاربری غیرقانونی باشند نیز به عنوان وسایل و ابزار ارتکاب جرم با هماهنگی دستگاه قضایی توقیف و به پارکینگ منتقل خواهند شد.

وی ادامه داد: یگان حفاظت این اداره کل با قاطعیت تمام مقابل افراد سودجو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می‌کند.

سرهنگ یاسمی تاکید کرد: مردم در معاملات خود شرایط احتیاط را رعایت کرده و پس از استعلامات لازم از اداره کل راه و شهرسازی و سایر ادارات مربوطه نسبت به خرید ملک اقدام کنند و در مواجهه با زمین‌خواری با شماره تلفن شبانه روزی ۱۶۵۶ یگان حفاظت اطلاع دهند.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.
۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد.