رایگان شدن هزینه‌ بستری بیماران تحت پوشش نهادهای حمایتی

مدیرکل بیمه سلامت ایلام از رایگان شدن هزینه‌های بستری بیماران مددجوی تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در ایلام خبرداد. ورالدین رحیمی گفت: بر اساس آیین نامه جدید حوزه سلامت، مددجویان بیمار تحت پوشش نهادهای حمایتی در استان ایلام که در چهارچوب سیستم ارجاع در مراکز درمانی بستری شوند هزینه‌های […]

مدیرکل بیمه سلامت ایلام از رایگان شدن هزینه‌های بستری بیماران مددجوی تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در ایلام خبرداد.

ورالدین رحیمی گفت: بر اساس آیین نامه جدید حوزه سلامت، مددجویان بیمار تحت پوشش نهادهای حمایتی در استان ایلام که در چهارچوب سیستم ارجاع در مراکز درمانی بستری شوند هزینه‌های آن‌ها رایگان خواهد بود.
وی افزود: بر همین اساس فرانشیز بیماران خاص و صعب العلاج برای خدمات درمانی سرپایی نیز رایگان بوده و خدمات درمانی سرپایی نیز با پرداخت ۱۵ درصد توسط بیماران صورت می‌گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان همچنین از اقدامات دولت برای حمایت از بیماران صعب العلاج خبرداد و گفت: برای درمان این بیماران در سراسر کشور ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

در استان ایلام بیش از ۳۷۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.