رئیس کل دادگستری استان ایلام: دستگاه قضا آماده حمایت از سرمایه‌گذاران در ایلام است

رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: در این استان آماده حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم و دستگاه قضا برای سرمایه‌گذاری سالم زیرساخت مورد نیاز را فراهم می‌کند.   عمران علیمحمدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک هفته قوه قضائیه و تسلیت سالگرد شهادت شهید مظلوم بهشتی اظهار داشت: دستگاه قضایی به شفاف سازی، […]

رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: در این استان آماده حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم و دستگاه قضا برای سرمایه‌گذاری سالم زیرساخت مورد نیاز را فراهم می‌کند.

 

عمران علیمحمدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک هفته قوه قضائیه و تسلیت سالگرد شهادت شهید مظلوم بهشتی اظهار داشت: دستگاه قضایی به شفاف سازی، هوشمند سازی و اطلاع رسانی رو آورده است و این شفافیت موجب آن شده است تا همه آن چه در دادگاهها می‌گذرد را در قاب دوربین ها دید.

 

وی با عنوان این که، دستگاه قضایی از حالت انفعال به حالت فعال برای برخورد با مفسدان درآمده است گفت: دادگستری باید اصل قانونی بودن جرایم و مجازات‌ها را مد نظر قرار دهد، ممکن است برخی از مباحثی که در جامعه مطرح می شود مشمئز کننده و ناراحت کننده باشد اما جرم نباشد، اینجاست که یک خبرنگار و کسی که روایتگر است می تواند میدان را برای هدایت ذهنی جامعه آماده کند.

 

رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه، مباحث محوری در سند تحول قضایی پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی جامعه است خاطرنشان کرد: برخی رویداد و ناهنجاری‌ها وضع مجازات نشده‌اند، که در اینجا باید یک روایتگر قدر بتواند میدان داری کند و ذهن مخاطب را به سمت صلاح هدایت کند.

 

به گفته علی محمدی، برون زایی دستگاه قضایی یعنی دستگاه قضایی از رسیدگی به دادخواست‌ها و درخواست‌ها فراتر رفته و به پیشگیری از جرم پرداخته است.

 

وی بیان کرد: اگر دنبال خبر دست اول در دستگاه قضایی هستید‌ خدمت جهادی در همکاران قضایی و اداری را منعکس کنید، استفاده از نخبگان و فرزانگان در جهت پیشگیری از جرم و در جهت کم کردن آسیب‌های اجتماعی در دستگاه قضا اولویت است.

 

رئیس کل دادگستری ایلام با بیان این که دستگاه قضایی علاوه بر اینکه دنبال کشف جرم، تعقیب و مجازات مجرمین و اجرای حدود الهی است، دنبال پیشگیری از جرم نیز هست.

 

علی محمدی گفت: ما به دنبال اصلاح مجرمین به معنی واقعی هستیم نه برای مجرمینی که برای اولین بار وارد بحث کیفری می شوند اینها به صورت اتفاقی وارد بحث کیفری شدند، بلکه برای کسانی که به صورت مکرر جرایمی را انجام دادند.

 

وی افزود: ما در زندان‌ها روانشناسان و مددکاران اجتماعی را به استخدام گرفتیم که روی افراد مجرم حرفه ای دارند کار می کند که بتواند به جامعه وارد شوند و به سلامت جامعه آسیب وارد نکنند.

 

رئیس کل دادگستری ایلام با عنوان این که، دستگاه قضایی در اجرای مجازات و حدود، به دنبال حمایت از خانواده های مجرمین است خاطرنشان کرد: ماموریت دستگاه قضایی هوشمندی و این است که به مردم پاسخگو باشد و ارتباط وسیعی با مردم داشته باشد و ما دنبال نقاط قوت و نخبگان در دستگاه قضایی می گردیم که آنها را تقویت کنیم و عیوب و نواقصی که داریم را رفع کنیم.

 

علی محمدی گفت: ما باید نسبت به حقوق مردم حساس باشیم و نسبت به همه پرونده ها حساسیت لازم را داشته باشیم. بیشتر قضات خوش اخلاق و عدالت محور هستند، اما در بین ما ممکن است یک نفر پیدا شود که رفتار همه را زیر سوال ببرد.