ذخایر خونی استان ایلام در وضعیت مطلوبی است

سرپرست اداره کل انتقال خون ایلام گفت: ذخایر خونی استان در وضعیت مطلوبی است اما همچنان نیازمند مشارکت شهروندان در امر اهدا خون هستیم. دکتر لیلی عاصم آبادی اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال میزان مراجعه شهروندان برای اهدای خون ۶ هزار و ۷۸۰ نفر بوده است. وی افزود: این میزان مراجعه در مقایسه […]

سرپرست اداره کل انتقال خون ایلام گفت: ذخایر خونی استان در وضعیت مطلوبی است اما همچنان نیازمند مشارکت شهروندان در امر اهدا خون هستیم.

دکتر لیلی عاصم آبادی اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال میزان مراجعه شهروندان برای اهدای خون ۶ هزار و ۷۸۰ نفر بوده است.

وی افزود: این میزان مراجعه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲۱ درصد رشد داشته است و مشارکت بانوان رشدی ۵۵ درصدی نشان می‌دهد.

عاصم آبادی با بیان اینکه در حوزه خونگیری نیز در این مدت پنج هزار و ۶۵۵ واحد خونگیری صورت گرفته است، یادآور شد: این میزان خونگیری رشدی معادل ۱۹ درصد داشته است.

سرپرست انتقال خون ایلام عنوان کرد: مراجعه برای اهدای خون توسط افرادی که برای اولین بار قصد اهدای خون داشته اند، بیش از ۱۰۱ درصد در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

عاصم آبادی به نهم مرداد ماه سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون اشاره و عنوان کرد: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا مراجعان و اهدا کنندگان نسبت به رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه انتقال خون ایلام اطمینان داشته باشند.

وی همچنین  از آغاز پویش ملی ایثار حسینی، اهدای خون آگاهانه از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر خبر داد و گفت: اهداکنندکان در قالب این پویش ملی و نوع دوستانه اقدام به اهدای خون و فرآورده‌های خونی خود کنند.

در سال گذشته ۱۴ هزار و ۵۳۱ واحد خونگیری در استان ایلام انجام شده است.