ذبح بیش از یک هزار راس دام قربانی در ایلام

امروز بیش از یک هزار راس دام در استان ایلام برای توزیع بین مددجویان ذبح شده است. آیین قربانگاه و ذبح قربانی و همچنین بسته بندی گوشت قربانی برای توزیع در بین مددجویان کمیته امداد با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام برگزار شد. مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: کمیته امداد همانند سال‌های گذشته […]

امروز بیش از یک هزار راس دام در استان ایلام برای توزیع بین مددجویان ذبح شده است.

آیین قربانگاه و ذبح قربانی و همچنین بسته بندی گوشت قربانی برای توزیع در بین مددجویان کمیته امداد با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام برگزار شد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: کمیته امداد همانند سال‌های گذشته در همه شهرستان‌های استان آیین قربانگاه را با هدف جمع آوری، ذبح و توزیع قربانی در بین مددجویان و نیازمندان استان برگزار کرده است.
رضا طاهری افزود: تا ظهر امروز حدود هزار رأس دام قربانی با حضور نمایندگان دامپزشکی و ناظرین شرعی پس از ذبح و بسته بندی بهداشتی در بین مددجویان و نیازمندان در شهرستان‌های مختلف استان توزیع شده‌اند.
وی اضافه کرد: در روز عید سعید قربان علاوه بر گوشت قربانی، دیگر نذورات قربانی شامل گوشت اهدایی، مرغ، غذای گرم و سبد‌های غذایی نیز در بین مددجویان و نیازمندان استان توزیع می‌شود.
با توجه به اینکه پویش نذر و قربانی تا پایان هفته ادامه دارد پیش بینی می‌شود تعداد دام قربانی برای ذبح و توزیع در بین نیازمندان به حدود هزار و ۵۰۰ رأس برسد.