دهم آبان ماه سالروز عملیات محرم

در تاریخ دهم آبان ماه سال ۶۱ عملیات غرور آفرین محرم با طراحی و فرماندهی مشترک سپاه پاسداران و ارتش در منطقه عمومی دهلران به اجرا درآمد.   عملیات محرم از نوع عملیات‌های محدود دفاع مقدس است که آبان سال ۶۱ در منطقه عمومی موسیان بر روی ارتفاعات جبال حمرین آغاز شد. این عملیات با […]

در تاریخ دهم آبان ماه سال ۶۱ عملیات غرور آفرین محرم با طراحی و فرماندهی مشترک سپاه پاسداران و ارتش در منطقه عمومی دهلران به اجرا درآمد.

 

عملیات محرم از نوع عملیات‌های محدود دفاع مقدس است که آبان سال ۶۱ در منطقه عمومی موسیان بر روی ارتفاعات جبال حمرین آغاز شد.

این عملیات با طراحی و فرماندهی مشترک سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران عملیاتی در دل محرمبا حضور ۶۶ گردان از سپاه و ارتش، ضربات مهلکی به ارتش بعث عراق وارد کرد.

عملیات محرم علاوه بر آزادسازی شهر‌های دهلران وموسیان با خنثی کردن تبلیغات دشمن بعثی وحامیانش زمینه را برای عملیات‌های بعدی نیز فراهم کرد.

در این عملیات دلاور مردان با عبور از موانع ایذایی دشمن وشرایط سخت و توپوگرافی خشن منطقه توانستند علاوه بر آزاد سازی ۷۰۰ کیلومترمربع از خاک ایران ۳ هزار و ۴۰۰ نظامی دشمن بعث را به اسارت درآورند.

شهرستان دهلران در ۲۲۰ کیلومتری جنوب غرب مرکز استان ایلام قرار دارد.