دستگیری کلاهبردار ارسال کننده پیامک جعلی سامانه ثنا در ایلام

جانشین انتظامی استان ایلام از شناسایی مجرم سایبری که از طریق ارسال پیامک جعلی ابلاغ الکترونیک قضایی اقدام به کلاهبرداری مالی از هموطنان کرده بود، خبر داد. سرهنگ حسین نجفی گفت: در پی مراجعات متعدد شهروندان به پلیس فتا استان و وصول چندین فقره پرونده قضایی مشابه مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی […]

جانشین انتظامی استان ایلام از شناسایی مجرم سایبری که از طریق ارسال پیامک جعلی ابلاغ الکترونیک قضایی اقدام به کلاهبرداری مالی از هموطنان کرده بود، خبر داد.

سرهنگ حسین نجفی گفت: در پی مراجعات متعدد شهروندان به پلیس فتا استان و وصول چندین فقره پرونده قضایی مشابه مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی پس از دریافت پیامک جعلی ابلاغیه الکترونیک قضایی، موضوع به صورت ویژه در دستور کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با بررسی‌های فنی و اظهارات شکات پرونده مشخص شد برداشت‌های غیرمجاز پس از دریافت پیامک ابلاغ الکترونیک قضایی صورت گرفته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از انجام فنی و اقدامات پلیسی کارشناسان پلیس فتا استان ،متهم در یکی از استان‌های مرکزی شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی دستگیر و به استان دلالت داده شد.

سرهنگ نجفی اظهار کرد: متهم که ابتدا منکر جرم می‌شد در مواجهه با مستندات پلیس به انجام ۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال کلاهبرداری از همشهریان اعتراف که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی افزود: پیامک‌هایی تحت عنوان رجیستری موبایل، ابلاغ الکترونیک قضایی، سهام عدالت، جریمه رانندگی هرگز با سرشماره‌های شخصی ارسال نمی‌شود.

جانشین انتظامی استان در پایان از شهروندان خواست تا در صورت دریافت این نوع پیامک‌ها بلافاصله آن را حذف کرده و یا جهت اخذ مشاوره با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری تماس بگیرند.