“در خصوص جاده سرطاف و تعهدات راهداری”

  ✅مستحضرید که از سالهای گذشته تاکنون یکی از مشکلات مالکین اراضی محدوده های از میدان قران تا انتهای بلوار فرودگاه و از میدان قران تا ورودی سرطاف تعیین تکلیف حریم راه و متولی این محدوده ها بوده ، زیرا قوانین وزارت راه به دلیل رعایت حریم و نوار تاسیساتی و یکصد متر بعد از […]

 

✅مستحضرید که از سالهای گذشته تاکنون یکی از مشکلات مالکین اراضی محدوده های از میدان قران تا انتهای بلوار فرودگاه و از میدان قران تا ورودی سرطاف تعیین تکلیف حریم راه و متولی این محدوده ها بوده ، زیرا قوانین وزارت راه به دلیل رعایت حریم و نوار تاسیساتی و یکصد متر بعد از حریم همواره موجب نارضایتی عموم بوده و گاها” شهرداری عوارض و خسارات به حریم را از بعضی طرح ها و یا صدور مجوزها در مقاطعی از این محدوده ها اخذ نموده است. به همین دلیل در تاریخ ۹۷/۶/۱۰ جلسه ای با حضور معاون عمرانی استانداری ، شهردار ، مدیرکل راهداری و پلیس راه برای رفع موارد مورد درخواست عمومی تشکیل و مصوباتی که در متن صورتجلسه پیوست آمده است مقرر گردید.

 

✅تعهدات طرفین در محدوده میدان قرآن تا ورودی فرودگاه عملی گردید ولی برای جاده سرطاف همانگونه که در متن صورتجلسه آمده است:

راهداری باید علاوه بر تعریض پل و کمک در اجرای بیس ، مقدار ۱۵۰ تن قیر مورد نیاز پروژه را به شهرداری تحویل دهد که در راستای احترام به تصمیمات جلسه و عملی نمودن مصوبات آن علاوه بر تعریض دو دستگاه پل ، عملیات خاکی و ساب بیس و بیس آن را تهیه و اجرا نمود (هرچند در متن صورتجلسه تا مرحله بیس به راهداری محول شده و همکاری ماشین آلات راهداری با عوامل شهرداری در اجرای بیس آمده است) . ضمن اینکه ۱۵۵ تن قیر نیز از طرف راهداری به شهرداری تحویل شده است. طی سه سال گذشته مکاتبات و جلسات متعددی با محوریت جانشین محترم دادستان تشکیل و طی مصوبات آن جلسات محرز گردید که راهداری تعهدات خود را عملی نموده و مهلت زمانی به شهرداری ایلام جهت تکمیل پروژه ابلاغ گردید.

 

✅با این اوصاف ، قطعا” دستگاه قضا پیگیر مصوباتی است که خود ابلاغ کرده و دلایل عملی نشدن آنها را از طرفین حاضر در جلسات را اخذ و قضاوت خواهد نمود. لیکن راهداری استان بارها اعلام کرده است که در صورتیکه شهرداری ایلام ، محدوده از میدان قرآن تا ورودی شهرک شهید رجایی را آسفالت ننماید مقدار قیری که بابت آن تحویل گرفته است را به راهداری عودت نماید تا راهداری کار آسفالت آن را انجام دهد زیرا این میزان قیر برای پروژه تعریض محدوده مذکور منظور شده است و طرفین صورتجلسه باید نسبت به نحوه مصرف این میزان قیر که معادل ریالی حال حاضر آن ( بیش از ۱/۲۰۰ میلیارد تومان) می باشد به دستگاه های نظارتی پاسخگو باشیم.

 

روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل ایلام