دریا نوردی ۳۶۰ درجه دور کره زمین

معاون مهندسی نیروی دریایی ارتش گفت: به همت نیروی دریایی ارتش، ناوگروه عملیاتی این نیرو، دریا نوردی ۳۶۰ درجه دور کره زمین را با پیام صلح و دوستی آغاز کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، ناخدا یکم اسد الله استوار سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام ضمن گرامیداشت روز نیروی دریایی ارتش به مجموعه فعالیت‌های نیروی دریایی از روز‌های اوایل انقلاب تاکنون اشاره کرد و گفت: سربازان نیروی دریایی طلایه دار پیام صلح و دوستی بوده و ماموریت‌های سه ماهه و چهار ماهه آن‌ها بیانگر روشنی برای این پیام است.

وی افزود: نیروی دریایی ارتش توانسته با مجاهدت خود در خدمت آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد و ضمن تامین امنیت و حفاظت از تمامیت ارضی و استقلال کشور تاثیر بسزایی بر اقتصاد کشور گذاشته و امنیت دریایی مطلوبی را برای ناوگان تجاری، نفتی به وجود آورد.

معاون مهندسی نیروی دریایی ارتش همچنین عنوان کرد: ما حافظان مرز‌های آبی کشور با دعای خیر ملت ایران توانسته ایم نیرویی بسازیم که در شان ملت ایران بوده و حدود ۵۰ روز است که دریا نوردی ۳۶۰ درجه دور کره زمین را با هدف پیام صلح و دوستی و مخابره آن به جهانیان آغاز کرده که عملیات این ناو گروه حدود ۶ الی ۸ ماه زمان میبرد که این مهم برای اولین بار است در جمهوری اسلامی ایران اتفاق می‌افتد.