خودنمایی موج ششم کرونا و نقض دستورالعملهای بهداشتی در ایلام

روند صعودی کرونا و افزایش آمار مبتلایان در میان بی توجهی مردم و مسئولان به دستورالعمل‌های بهداشتی نفس‌های استان ایلام را به شماره انداخته است. موج ششم کرونا در حالی در استان ایلام خودنمایی می‌کند که بی توجهی مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی و نقض این دستورالعمل‌ها از سوی برخی از دستگاه‌های اجرایی باعث افزایش آمار […]

روند صعودی کرونا و افزایش آمار مبتلایان در میان بی توجهی مردم و مسئولان به دستورالعمل‌های بهداشتی نفس‌های استان ایلام را به شماره انداخته است.

موج ششم کرونا در حالی در استان ایلام خودنمایی می‌کند که بی توجهی مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی و نقض این دستورالعمل‌ها از سوی برخی از دستگاه‌های اجرایی باعث افزایش آمار مبتلایان به کرونا شده است.

بر اساس اعلام کارشناسان بهداشتی مبنی بر سرایت چند برابری سویه جدید کرونا موسوم به امیکرون، مسئولان همچنان به مردم توصیه می‌کنند که از حضور در اجتماعات بپرهیزند، اما برخی از دستگاه‌های اجرایی به مصوبات ستاد کرونا بی توجه هستند.

با وجود تاکید استاندار ایلام و مسئولان ستاد استانی مقابله کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری همایش‌ها و اجتماعات غیرضروری اداری، اما امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بدون توجه به پروتکلهای بهداشتی و در اوج شیوع کرونا در ایلام برگزار شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان هم اکنون ۸۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند. همچنین ۸۰ درصد دوز دوم و ۳۲ درصد نیز دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.