خسارت سیل به زیرساخت‌ها و منازل «مورموری»

بارش بی سابقه باران در بخش کلات مورموری شهرستان آبدانان منجر به طغیان رودخانه فصلی این بخش شد و آبگرفتگی اماکن مسکونی و تجاری را در پی داشت. بارش ۹۵ میلیمتری باران در بخش کلات مورموری از توابع شهرستان آبدانان منجر به طغیان رودخانه فصلی که از وسط این شهر می گذرد شد و باعث […]

بارش بی سابقه باران در بخش کلات مورموری شهرستان آبدانان منجر به طغیان رودخانه فصلی این بخش شد و آبگرفتگی اماکن مسکونی و تجاری را در پی داشت.

بارش ۹۵ میلیمتری باران در بخش کلات مورموری از توابع شهرستان آبدانان منجر به طغیان رودخانه فصلی که از وسط این شهر می گذرد شد و باعث خسارت های زیادی به زیرساخت ها و منازل مسکونی وارد کرد.

بارش سیلابی باران شامگاه جمعه ۲۴ دی ماه در مورموری باعث شد تمامی پل های این منطقه به زیر آب برود و به تعداد زیادی از منازل مسکونی، اماکن تجاری، احشام مردم و زیرساخت های بخش مورموری خسارت وارد شود.

در پی طغیان رودخانه فصلی مورموری و آبگرفتگی اماکن مسکونی و تجاری نشست ستاد مدیریت بحران در استان تشکیل شد.

فرماندار آبدانان  در این باره گفت: در اثر بارش‌های دیروز، رودخانه‌ای که از وسط شهر مورموری می‌گذرد طغیان کرده و باعث خسارات هنگفتی به مردم شده است.

یدالله حاتمی افزود: آبی که به منازل و ساختمان‌های تجاری وارد شده یک متر بوده و باعث خساراتی از جمله از بین رفتن وسایل و لوازم خانگی و همچنین خسارت به احشامی که مردم نگهداری می‌کنند وارد شده است.

فرماندار آبدانان گفت: به زیرساخت‌های شهری مورموری هم خسارات زیادی وارد شده و در حال حاضر آب رودخانه فروکش کرده و در حال بررسی بیشتر خسارات هستیم.

بر اساس اعلام هواشناسی سیستم بارشی که از شامگاه پنجشنبه وارد استان شده فعالیت آن به تناوب تا روز دوشنبه ادامه دارد.