خرید دام مازاد عشایر استان ایلام

مدیرکل امور عشایری ایلام از خرید یک هزار راس دام مازاد عشایر بصورت لاشه‌ای خبر داد. فرشاد یاسمی  با اشاره به خرید یک هزار راس دام در استان در قالب خرید دام مازاد عشایر گفت: با پیگیری‌های استاندار و نمایندگان با وزیر جهاد کشاورزی خرید دام مازاد عشایر بصورت لاشه‌ای و کیلویی ۸۵۰ هزار ریال […]

مدیرکل امور عشایری ایلام از خرید یک هزار راس دام مازاد عشایر بصورت لاشه‌ای خبر داد.

فرشاد یاسمی  با اشاره به خرید یک هزار راس دام در استان در قالب خرید دام مازاد عشایر گفت: با پیگیری‌های استاندار و نمایندگان با وزیر جهاد کشاورزی خرید دام مازاد عشایر بصورت لاشه‌ای و کیلویی ۸۵۰ هزار ریال موافقت شده است.

وی افزود: خرید دام بصورت لاشه‌ای در شهرستان‌های ایلام، چوار و چرداول شروع شده و به ترتیب همه شهرستان‌ها در دستور کار است.

مدیرکل امور عشایر ایلام از ارسال دام خریداری شده به مرکز خبر داد و گفت: خرید دام پروار عشایر بصورت زنده به قیمت متعادل روز در دستور کار امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی است و شورای سیاست گذاری جهاد کشاورزی باید این مجوز را صادر کند که ۹۰ درصد کار انجام شده است.

یاسمی از پیش بینی ۲۰ درصد خرید دام میش حذفی استان در این مرحله خبر داد و یادآور شد: محدودیتی برای خرید در این مرحله وجود ندارد.

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت:۲ هزار تن کنسانتره و ۷۵۰ تن جو برای دام عشایر استان در سال جاری نیز خریداری و در حال توزیع بین دام عشایر است.

جمعیت عشایر استان ۹ هزار و ۷۳۶ خانوار اعلام شده که دارای یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام هستند.