خبر خوش مدیرکل بیمه سلامت ایلام برای زوجین نابارور

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: در دستورالعمل جدید بیمه سلامت هیچ محدودیتی در تعداد دفعات بهره‌مندی از خدمات برای زوج‌های نابارور وجود ندارد.

دکتر «نورالدین رحیمی» با بیان اینکه در دستورالعمل جدید ۲۸ قلم آزمایش‌های تشخیصی ژنتیک، به پوشش بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت اضافه شد، اظهار کرد: این آزمایش‌ها مربوط به افرادی است که تحت سقط جنین‌های مکرر قرار می‌گیرند و تا پیش از این نیز بیمه نبوده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه همه خدمات در درمان ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: ۹۰ درصد پوشش در بخش‌های دولتی و ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیر دولتی در مراکز ملکی دیگر تحت پوشش قرار گرفته است.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان در خصوص محدودیتی که در برخی مراکز درمان ناباروری در استفاده از این خدمات وجود دارد، گفت: در دستورالعمل جدید هیچ محدودیتی در تعداد دفعات بهره‌مندی از این خدمات وجود ندارد و این گونه مشکلات رفع شده است زیرا در دستورالعمل قبلی تا ۳ بار استفاده از هر خدمت در سال داشتیم که در دستورالعمل جدید، حسب نیاز و معرفی پزشک، زوج‌های نابارور می‌توانند از خدمات با پوشش بیمه‌ای استفاده کنند.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام تصریح کرد: این پوشش بیمه‌ای ۹۰ درصدی برای هزینه‌های خدمات تخصصی کمک باروری شامل خدمات میکرواینجکشن، لقاح داخل رحمی، انتقال جنین فریز شده و IVF با تعرفه دولتی است.