چهارشنبه , ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
آخرین خبرها

خانواده ها اختلال دو جنسیتی را به عنوان یک بیماری بپذیرند

به گزارش سایت خبر ی ایلامیان به نقل از روابط عمومی بهزیستی ایلام؛ شاپور کردی در این باره گفت: دو جنسیتی یا تی اس یک نوع اختلال در برخی افراد است و خانواده هایی که عضو یا اعضا آن درگیر بوده باید به عنوان یک بیماری آنرا قبول داشته باشند

وی افزود: این بیماری فرد را از لحاظ روحی بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد بطوریکه یک زن دارای احساسی مردانه می شود و یا بر عکس آن اتفاق می افتد.
وی با بیان اینکه از سال ۹۰ تاکنون ۹ بیمار دارای اختلال دو جنسیتی (تی اس) در این استان شناسایی شده ادامه داد: تغییر جنسیت چهار نفر از این افراد با حمایت مالی بهزیستی انجام و روند درمانی مابقی آنها در جریان است.
معاون بهزیستی ایلام اظهار کرد: بیشتر این بیماران به علت طرد شدن از خانواده ها و عدم پذیرش از سوی آنها بصورت خودمعرف به بهزیستی مراجعه کرده و این اداره کل در درمان این بیماران از طریق حمایت مالی مشارکت می کند.
کردی تاکید کرد: تغییر جنسیت بر خلاف عرف عمومی که فرد از روی علاقه این کار را انجام می دهد در واقع نوعی بیماری است که فرد باید تحت درمان قرار گرفته و با سیر مراحل درمانی از جمله رای دادگاه و غیره آنرا طی کند.
وی معتقد است: این بیماران به شدت به عمل جراحی نیاز دارند تا با پیدا شدن هویت واقعی و مشخص شدن جنسیت درگیری های درونی آنها کاسته و آرامش روحی را کسب کنند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی ایلام با بیان اینکه آمار دقیقی از این بیماران در استان در دست نیست، یادآور شد: افراد دو جنسیتی که به این اداره مراجعه می کنند پس از پذیرش و تشکیل پرونده از خدمات مشاوره ای و مددکاری، ارجاع به روانپزشک، حمایت مالی برای جراحی و غیره برخوردار می شوند.
کردی گفت: اگرچه این سازمان برای درمان این بیماران کمک مالی پرداخت می کند ولی با توجه به اینکه هزینه عمل جراحی این بیماران به نرخ آزاد حساب و زیر پوشش بیمه نیست، افراد خیر می توانند در درمان این افراد مشارکت کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به پر هزینه بودن جراحی این بیماران افراد خیر می توانند وارد کار شده و برای رفع مشکل جنسیتی این بیماران با بهزیستی مشارکت کنند.
به گفته کردی، هزینه جراحی این بیماران بالا و در برخی مواقع فرد تی اس مجبور به انجام چند مرحله جراحی می شود.
وی همچنین خواستار اصلاح نگاه مردم به این بیماران و پذیرش آنها شد و افزود: در درجه اول خانواده ها و در مرحله بعد جامعه باید این افراد را مورد پذیرش قرار داده چراکه به عنوان یک شهروند دارای حق و حقوقی در جامعه هستند.

همچنین ببینید

گزینه های بومی که با تلاش بومی ها سوخت شدند / استاندار ایلام غیربومی خواهد بود 

✍🏻 رضا خسروی _ پایگاه خبری ایلامیان در روزهایی که گروه های سیاسی، نمایندگان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *