حصول مطالبات مردم استان در حوزه نفت و گاز

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، با انتقال پرونده مالیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور، به استان موافقت کرد. ئیس سازمان امور مالیاتی کشور، با ارسال نامه ای مبنی بر انتقال پرونده مالیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور ، به استان موافقت کرد تا از این به بعد برگشت پول ناشی از […]

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، با انتقال پرونده مالیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور، به استان موافقت کرد.

ئیس سازمان امور مالیاتی کشور، با ارسال نامه ای مبنی بر انتقال پرونده مالیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور ، به استان موافقت کرد تا از این به بعد برگشت پول ناشی از درآمد مالیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، به صورت مستقیم وارد استان شود.

بعد از پیگیری‌ها و رایزنی‌های نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار ایلام با مسئولان ارشد کشوری، سرانجام با برگشت پول ناشی از درآمد مالیاتی نفت و گاز غرب کشور به طور مستقیم به استان موافقت شد.

در حالی این اتفاق مهم و امیدوار کننده برای اولین‌ بار در تاریخ استان رخ می‌دهد که مسئولان استان، ظرف هفت ماه گذشته با بیان مطالبات خود در حوزه انرژی،گشایش و افتتاح حساب شرکت‌های بزرگ در استان، پرداخت مالیات شرکت‌های بزرگ در استان، اجرای مسئولیت‌های اجتماعی توسط شرکت‌های نفت وگاز، پرداخت یک درصد درآمد صنایع آلاینده به استان بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده، بکارگیری نیرو‌های بومی در شرکت‌های بزرگ نفت و گاز در جهت استیفای حقوق بر زمین مانده مردم استان در دستور کار جدی قرار داده بود.

در ماه های گذشته نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی از عدم پایبندی شرکت‌های نفت و گاز به مسئولیت‌های اجتماعی در ایلام انتقاد کردند و پیگیر موضوع پرداخت مطالبات استان در حوزه نفت و گاز شدند.

ایلام یکی از استان‌های برخوردار از نظر منابع غنی نفت و گاز کشور است که در حوزه نفت با ۶ درصد منابع نفتی کشور در جایگاه سوم و در حوزه گاز با ۱۱ درصد منابع گازی رتبه دوم کشور را دارد.

بیش از ۹۰ درصد منابع نفتی و گاز غرب کشور در استان ایلام قرار دارد.