جوان گمشده ایلامی به آرزویش رسید /”حامد” به زیارت بارگاه امام رضا رفت

پس از ۲۲ روز سفر پرماجرا؛ جوان گمشده ایلامی به آرزویش رسید /”حامد” به زیارت بارگاه امام رضا رفت جوان گمشده ایلامی که از سوی پلیس خرم آباد به اشتباه به عنوان تبعه افغان دستگیر و به افغانستان منتقل شده بود، پس از بازگشت به ایران به پابوس امام رضا رفت. به گزارش ایلامیان ، […]

پس از ۲۲ روز سفر پرماجرا؛

جوان گمشده ایلامی به آرزویش رسید /”حامد” به زیارت بارگاه امام رضا رفت

جوان گمشده ایلامی که از سوی پلیس خرم آباد به اشتباه به عنوان تبعه افغان دستگیر و به افغانستان منتقل شده بود، پس از بازگشت به ایران به پابوس امام رضا رفت.

به گزارش ایلامیان ، “حامد آس” ساکن بخش مهر شهرستان ملکشاهی ایلام که به طور مادرزاد کر و لال است، در تاریخ بیستم آبان‌ماه گذشته با یک دستگاه موتور سیکلت به قصد زیارت امام رضا(ع) خانه را بدون اطلاع والدینش ترک کرد. وی در شهرستان خرم آباد استان لرستان توسط عوامل انتظامی کلانتری ۱۲ این شهرستان به عنوان تبعه افغان دستگیر می شود. پس از مراحل قانونی وی به اردوگاه ابراهیم آباد محل اسکان اتباع افغان در شهرستان اراک انتقال یافت و پس از چند روز حامد از طریق مرز تایباد به کشور افغانستان منتقل شد.

پس از چند روز عمو و پسرعموی این جوان راهی کشور افغانستان شدند تا از سرنوشت حامد خبری بدست آورند و زمینه بازگشتش را به کشور فراهم کنند.

با پیگیری‌های خانواده حامد در ایران و همچنین رسانه‌ای شدن این موضوع سرانجام طی چند روز گذشته از کنسولگری ایران در شهر هرات کشور افغانستان به آنها خبر پیدا شدن این جوان به خانواده اعلام می شود.

3

سعید فرید پور عموی حامد پس از مراجعه به کنسولگری ایران در هرات این جوان را تحویل گرفته و روز گذشته از طریق مرز دوغارون به ایران وارد شدند.

با توجه به اینکه از ابتدا حامد سفرش را به قصد زیارت امام رضا آغاز کرده بود، مسئولان آستان قدس پس از اطلاع از سفر پرماجرای وی برنامه ای را برای او تدارک دیدند تا در بازگشت از افغانستان به زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) مشرف شود.

حامد شب گذشته همراه عمو و پسر عمویش در صحن بارگاه امام هشتم حضور یافت و با زیارت مرقد امام هشتم به آرزوی دیرینه‌اش رسید.

اعضای این خانواده هم اکنون در شهر مقدس مشهد حضور دارند و بزودی عازم شهر ایلام خواهند شد تا نگرانی مادر و پدرش پایان یابد.