جوانان نخبه و متخصص ایلام در حوزه نفت و گاز به کار گرفته شود

ماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز(۱۷ تیر) در  نشست با مدیرعامل شرکت ملی نفت  با مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، اظهار کرد: در جلسه ای که خدمت وزیر محترم نفت در تهران بودیم، ایشان قول هایی به مردم ایلام دادند که بنده به عنوان نماینده مردم ایلام، بر این […]

ماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز(۱۷ تیر) در  نشست با مدیرعامل شرکت ملی نفت  با مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، اظهار کرد: در جلسه ای که خدمت وزیر محترم نفت در تهران بودیم، ایشان قول هایی به مردم ایلام دادند که بنده به عنوان نماینده مردم ایلام، بر این قول ها نظارت و پیگیری داشته باشیم.

 

« سارا فلاحی» افزود: وزیر محترم فرمودند که روزانه ۲۱۰ هزار بشکه نفت و ۶ میلیون متر مکعب گاز از استان ایلام استحصال می شود که این میزان باید به ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد، ایشان قول دادند که ۴ میلیارد دلار در حوزه نفت و گاز استان سرمایه گذاری شود که انتظار داریم که این موضوعات در استان عملیاتی شود

 

وی با بیان اینکه وزیر محترم نفت در این دیدار بر توسعه میادین نفت و گاز تاکید کردند، افزود: توسعه میدان نفتی چنگوله یکی از مطالبات مهم  مردم استان است و تلاش باید شود که در این حوزه اتفاقات مثبتی برای مردم استان روی دهد.

 

فلاحی با اشاره به اینکه ستان ایلام استانی ثروتمند است و انتظار میرود که این ثروت در سر سفره مردم این استان مشاهده شود، گفت: اگر قانون در حوزه نفت و گاز در استان اجرا شود  بسیاری از مشکلات استان در حوزه اعتبارات مرتفع می شود.

 

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتظار می رود که استان ایلام به عنوان یک منطقه استراتژیک مورد توجه قرار گیرد نه اینکه سهم کوچکی از حوزه مسئولیت های اجتماعی، به این استان داده شود و بخش از این محرومیت ها را بتواند بزداید.

 

وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند صدقه و نذورات نیستیم ما می توانیم به کل کشور خدمات دهیم، گفت:  ما از دولت کار و کرامت انتظار داریم که در  ایلام  کار کند و کرامت مردم ایلام حفظ شود، کرامت مردم ایلام زمانی حفظ می شود که ثروتی که متعلق به این مردم است و مدیریت این ثروت در دست مردم این استان باشد و میادین مختلف نفتی استان مورد توجه قرار گیرد.

 

فلاحی با اشاره به اینکه از وزارت نفت در خصوص تاسیس شرکت بهره برداری نفت و گاز استان ایلام انتظار همراهی و همکاری می رود، افزود: حق مردمی که هشت سال جنگیدند  و از کشور دفاع کردند باید احقاق شود، فاز دوم پالایشگاه ما در استان نیاز به سرمایه گذاری دارد و اگر این کار راه نیفتد واحدهای تولیدی ما در استان در زنجیره تولید از کار خواهد افتاد.

 

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، ابراز کرد: ما به عنوان نماینده مردم ایلام انتظار داریم در حوزه مسئولیت های  اجتماعی در حوزه وزارت نفت بر اساس همان نظامنامه مسئولیت های اجتماعی به استان ایلام توجه شود و در این صورت بسیاری از مسائل استان حل خواهد شد.

 

وی گفت: در حوزه نفت و گاز غرب انتظار داریم که نگاه ها عادلان باشد، امروز لابی های قدرت اجازه نمی دهند که مسئولیت ها در حوزه نفت و گاز غرب به فرزندان ایلام سپرده شود  و  انتظار می رود که در این زمینه به استان ایلام توجه ویژه ای شود.

 

فلاحی با بیان اینکه استان ایلام جوانان متعهد و متخصص دارد، خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم که از جوانان نخبه و متخصص استان در حوزه نفت و گاز استفاده شود و مدیریت بخش های مختلف این حوزه به دست فرزندان متخصص استان سپرده شود.