جمع آوری مدارس کانکسی در استان ایلام

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان ایلام از جمع آوری مدارس کانکسی در استان خبر داد و گفت:زمینه احداث ۲ باب مدرسه در ایلام آغاز شده است.

به گزارش ایلامیان، جلال حمره اظهار داشت: سال گذشته استان ایلام میزبان رئیس جمهور بود که در این سفر  پروژه‌هایی در این حوزه برای استان تصویب شد. 

وی از مصوبات این سفر به جمع آوری مدارس کانکسی در استان اشاره کرد و افزود: جایگزینی تمام مدارس کانکسی در سطح استان از محل اعتبارات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نظر گرفته شده که در این زمینه احداث ۲ باب مدرسه آغاز شده است.

حمره اعلام کرد: در سطح استان ایلام ۳۷ مدرسه با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد از محل اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در دست احداث است.

وی یادآور شد: تکمیل استخر سرپوشیده، تکمیل و تجهیز فضا‌های ورزشی دانش آموزان در شهرستان ایلام با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی همچنین احداث یک باب استخر سرپوشیده در شهرستان مهران با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی که در مجموع برای این دو پروژه ۳۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص داده شده است.

حمره در ادامه تصریح کرد: تکمیل سالن ورزشی موسیان و احداث توسعه و تکمیل فضا‌های ورزشی دانش آموزان در شهرستان دهلران با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد با مبلغ ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: برای تکمیل هنرستان ۶ کلاسه هلیلان با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد که در مرحله سفت کاری و تکمیل دیوار محوطه و در حال شروع نازک کاری و تاسیسات با اعتبار ۲ میلیارد تومان است.