جمعیت امام علی (ع) ایلام

#جمعیت_امام_علی_ایلام سخت است تنها بودن! سخت است زندانی و تنها بودن! سخت است یک زندانی تنها؛ کیلومترها دور از شهر و دیار خود در حبس بودن، هیچ فریادرسی نداشتن و در خویشتن خویش فرسودن! هر طرف این حکایت، درد است. ?از یک طرف، یوسف است متولد ١٣٧۶ در ایلام که این چند سال اخیر را […]

#جمعیت_امام_علی_ایلام

سخت است تنها بودن!
سخت است زندانی و تنها بودن!
سخت است یک زندانی تنها؛ کیلومترها دور از شهر و دیار خود در حبس بودن، هیچ فریادرسی نداشتن و در خویشتن خویش فرسودن!

هر طرف این حکایت، درد است.

?از یک طرف، یوسف است متولد ١٣٧۶ در ایلام که این چند سال اخیر را در زندان تبریز به جرم قتل، روز را به شب و ماه را به سال می‌رساند. نامادری یوسف، که خاله‌اش نیز هست، از جزییات قتل و پرونده، خبر و آگاهی درستی در دست ندارد و علاوه بر آن، دوری و مسافت زیاد، هر گونه اقدام و پیگیری را بسیار سخت و غیرممکن کرده است. خاله‌ی یوسف خودش می‌گوید که گرفتار دخترش است که به علت معلولیت ذهنی، نیاز شدید به مراقبت دارد.

?از طرف دیگر، خاله‌ی یوسف است که بعد از مرگ خواهرش به همسری شوهرخواهرش درمی‌آید که آن هم بعد از مرگ پدر و مادر یوسف، تنها سرپرست او، خواهرش و بچه‌ی ناتوان ذهنی‌اش (دنیا) است. او کماکان همراه دنیا و خواهرزاده‌اش به دور از هر آرامش و خوشی، نفس می‌کشند.

?و هیچ‌کس نمی‌داند چندین زن و مرد دیگر هستند که آرزوی به آخر رسیدن این نفس‌هایشان هستند.
سخت‌تر از تنهایی و زندان یک جوان تنها، بی‌کسی خانواده و غم بی‌پناهیست. این روایت، اینجا به اتمام می‌رسد؛ در حالی که سطرهای زیر در زندگی آنها هر روز تکرار می‌شود:

بی‌سرنوشتی!
انتظار روزانه‌ی مرگ!
گریه‌های سرشار کودک معلول!
سفره‌ی خالی شبانه!
دختری در آستانه‌ی بلوغ!
تنهایی زن!

درد و دیگر هیچ!

✅جمعیت امام علی (ع) استان ایلام با همکاری نمایندگی این جمعیت در تبریز مسئله را به طور ویژه پیگیر است و در آینده پس از بررسی و کامل کردن اطلاعات اقدامات انجام شده را اعلام می نماید

⬅️با ما تماس بگیرید: ۰۲۱ ۸۸۹۳ ۰۸۱۶
⬅️روابط عمومی ایلام:۰۹۹۰۶۲۰۵۸۰۰

? t.me/imamalisociety