آخرین خبرها

جذب بیش از ۲۴ میلیارد تومان اسناد تسویه خزانه در ایلام


مدیر کل امور اقتصادی و دارایی ایلام از جذب بیش از ۲۴ میلیارد تومان اسناد تسویه خزانه در ایلام تاکنون و طی سال جاری خبر داد.

به گزارش  ایلامیان و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، قدرت فیض الهی در جلسه اسناد خزانه تهاتر نوع دوم موضوع بند «و»تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ در استانداری ایلام اظهار داشت: عملکرد استان در سال ۹۵ در جذب این اسناد تنها ۲۵۰ میلیون تومان بود و در سال ۹۶ به ۸ میلیارد و۳۰۰ میلیون تومان رسید.

وی تصریح کرد: این در حالی است که استان در سال ۹۷ تا کنون موفق به جذب بیش از ۲۴ میلیارد تومان اسناد خزانه شده است.

فیض الهی افزود: درصورت همراهی دستگاه های اجرایی استان و بانک های عامل، استان به دلیل شناور بودن اسناد قادر به جذب مبالغ بیشتری نیز خواهد بود.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام نیز افزود:  عدم جذب این اسناد  توسط برخی بانک ها  تاسف بار است چراکه وجود سهمیه برای برخی بانک های استان به عنوان یک ظرفیت اساسی و مهم، به منظور پرداخت بدهی و تسویه با پیمانکاران است.

ایوب درویشی عنوان کرد: با توجه به ویژگی های این اسناد مانند وجود تضامین قوی و سرعت بالای تسویه ، بانک ها می توانند از این فرصت استفاده کرده و از یک طرف عملکرد بانک را افزایش داده و از طرفی بدهی های خود با بانک مرکزی را تسویه کنند.
وی افزود: استفاده از اوراق خزانه اسلامی به عنوان یکی از راه کارهای مهم دولت در تسویه بدهی با پیمانکاران است.

همچنین ببینید

عملیات راهسازی در محور ایلام به مهران سرعت می یابد

عملیات راهسازی در محور ایلام به مهران سرعت می یابد مدیرکل راه و شهرسازی ایلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *