جایگاه ویژه زنان ایلامی در حوزه صنایع دستی

استاندار ایلام گفت: زنان ایلامی همچون دوران دفاع مقدس در حوزه تولید و بازار نقش آفرینی می کنند. حسن بهرام نیا در نشست معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با فعالین حوزه زنان و خانواده گفت: بانوان و زنان این استان، در عرصه‌های فرهنگی نقش کلیدی و بی بدیلی دارند. وی در ادامه […]

استاندار ایلام گفت: زنان ایلامی همچون دوران دفاع مقدس در حوزه تولید و بازار نقش آفرینی می کنند.

حسن بهرام نیا در نشست معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با فعالین حوزه زنان و خانواده گفت: بانوان و زنان این استان، در عرصه‌های فرهنگی نقش کلیدی و بی بدیلی دارند.
وی در ادامه افزود: زنان این استان در ادوار گذشته به ویژه در دوران ۸ سال دفاع مقدس، نقش مهمی در سطح جامعه و مقابله با مشکلات ایفا کرده اند.
استاندار ایلام با بیان اینکه امروز هم زنان همچنان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و تولید همچنان فعال هستند، ادامه داد: امروز زنان استان در حوزه‌های اقتصادی علی رغم همه کمبود‌هایی که وجود دارد فعال هستند و با عزت نفس و پشتکاری که در وجود زنان ایلامی وجود دارد، بسیار هنرمند هستند.
وی با اشاره به اینکه زنان استان ایلام در تولید صنایع دستی یکی از رتبه‌های برتر در سطح کشور را دارا هستند، تصریح کرد: بانوان و زنان استان در حوزه فرش باقی، فرش نقش برجسته و جاجیم بافی و بسیاری از صنایع دستی در کشور از جایگاه خوبی برخوردار هستند.
بهرام نیا با بیان اینکه توانمندی بانوان خیلی بالاست، اضافه کرد: زنان در حوزه مدیریتی توانمندی خود را اثبات نموده اند و بعضاً یک خانم به اندازه ۱۰ نفر از آقایون می‌تواند نقش آفرین باشد.