ثبت نام ۳۶ هزار متقاضی مسکن ملی در ایلام

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: تاکنون ۳۶ هزار و ۵۶۸ مورد ثبت نام متقاضیان برای مسکن ملی در این استان به ثبت رسیده است. عبدالله بهادری با بیان اینکه تاکنون ۳۶ هزار و ۵۶۸ نفر از متقاضیان ثبت نام خود را انجام داده اند، افزود: تاکنون ۹ هزار و ۵۳۶ نفر حائز شرایط اولیه […]

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: تاکنون ۳۶ هزار و ۵۶۸ مورد ثبت نام متقاضیان برای مسکن ملی در این استان به ثبت رسیده است.

عبدالله بهادری با بیان اینکه تاکنون ۳۶ هزار و ۵۶۸ نفر از متقاضیان ثبت نام خود را انجام داده اند، افزود: تاکنون ۹ هزار و ۵۳۶ نفر حائز شرایط اولیه و چهار هزار و ۱۱۶ مورد نیز تایید نهایی شده اند.

وی افزود: سهم استان ایلام از طرح ملی نهضت مسکن ۳۲ هزار و ۶۰۱ واحد است که تاکنون بیش از ۱۵ هکتار زمین جهت احداث این واحد‌ها در استان واگذار شده است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام، یک هزار و ۷۹۴ نفر از متقاضیان نیز آورده خود را واریز کرده اند.

بهادری، شرط تخصیص زمین و پروژه به متقاضیان واجد شرایط را واریز مبلغ ۴۰ میلیون تومانی آورده اولیه عنوان کرد و گفت: متقاضیان جدید نیز می‌توانند تا پایان سال جاری با مراجعه به سامانه نهضت ملی مسکن به آدرس http://saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام نماید.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام ادامه داد: برای متقاضیان نهضت ملی مسکن که در سامانه ثمن (saman.mrud.ir) برای شهرستان‌های ایوان، هلیلان، دهلران، مهران، آبدانان، لومار، ارکواز ملکشاهی و دره شهر ثبت نام کرده اند، این اداره کل در نظر دارد در راستای قانون نهضت ملی مسکن در شهرستان‌های مذکور نسبت به واگذاری زمین در قالب گروه‌های حداقل چهار نفره به واجدین شرایط اقدام کند.

بهادری بیان کرد: کسانی که در این شهرستان‌ها واجد شرایط شناخته شده اند، جهت تعیین تکلیف ثبت نام خود با مراجعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مورد تقاضا و واریز وجه اولیه ۴۰ میلیون تومانی جهت واگذاری زمین و اختصاص پروژه اقدام کنند، در غیر این صورت بعد تاریخ مذکور ثبت نام آنان از سامانه رد درخواست شده و اسامی آنان حذف می‌شود.

نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی طی ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است.