ثبت نام ۳هزار و ۶۹۳ دره‌شهری در طرح مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: سه هزار و ۶۹۳ نفر در شهرستان دره شهر برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند. عبدالله بهادری اظهار داشت: در طرح نهضت ملی مسکن با توجه به سهمیه احداث ۶۳۳ واحد در دره شهر ظرف چهار سال تا کنون​ نزدیک به ۲۶ هکتار زمین تأمین شده و […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: سه هزار و ۶۹۳ نفر در شهرستان دره شهر برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

عبدالله بهادری اظهار داشت: در طرح نهضت ملی مسکن با توجه به سهمیه احداث ۶۳۳ واحد در دره شهر ظرف چهار سال تا کنون​ نزدیک به ۲۶ هکتار زمین تأمین شده و سه هزار و ۶۹۳ نفر برای نهضت ملی این شهرستان ثبت نام کرده اند.

وی افزود: هم‌اکنون درمرحله پایش متقاضیان هستیم چنانچه تعداد متقاضیان واجد شرایط از سهمیه شهرستان بیشتر باشد آمادگی داریم که سهمیه شهرستان را افزایش دهیم چون که از نظر تعداد متقاضی محدودیتی وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام استفاده از ظرفیت تسهیلات کم بهره برای نوسازی بافت‌های فرسوده دره شهر مانند تمام شهر‌های استان را فرصت ارزشمندی خواند و یادآور شد: ​برای احداث هر واحد در بافت فرسوده مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات (مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان) ​در نظرگرفته شده است.

بهادری استفاده از تخفیف پروانه ساختمانی از طرف شهرداری و تخفیف هزینه‌های سازمان نظام مهندسی را از دیگر فرصت‌های ارزشمند برای نوسازی خانه‌های واقع در مناطق فرسوده شهری خواند.

وی عنوان کرد: برای کمک به شهرداری‌ها تا حد توان از ظرفیت قانونی در اختیار قرار دادن قیر رایگان برای آسفالت معابر محدوده‌های هدف بازآفرینی استفاده خواهیم کرد.

بهادری با اشاره به وضعیت راههای ارتباطی شهرستان دره شهر گفت: چهار بانده شدن محور ایلام- بدره- دره شهر از برنامه‌های راه سازی استان است که در قطعاتی آغاز شده و اخیراً احداث این بزرگراه (ایلام-بدره-دره شهر) به شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور سپرده شده است و پس از انجام مراحل قانونی کار احداث قطعات مختلف از سرگرفته می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام افزود: چهاربانده شدن دره شهر تا پل گاومیشان نیز در دو قطعه در دست اجرا است که تلاش خواهیم کرد با شتاب بیشتری این ۲ قطعه تکمیل شوند.

وی افزود: عملیات اجرایی تونل کبیر کوه با پیشرفت مناسب بدون وقفه هم از طرف آبدانان و هم از سمت دره شهر در دست اجرا است. ​