تیم بهزیستی ایلام برای دومین بار به منزل رها اعزام شد

مدیر کل بهزیستی ایلام از اعزام تیم کارشناسی این اداره کل برای بار دوم برای بررسی موضوع ازدواج رها کودک ۱۱ ساله هلیلانی با مرد ۵۰ ساله و مداخله تخصصی تر خبر داد. به گزارش ایرنا، خبر ازدواج رها کودک ۱۱ ساله هلیلانی از توابع شهرستان چرداول استان ایلام با مرد ۵۰ ساله به در […]

مدیر کل بهزیستی ایلام از اعزام تیم کارشناسی این اداره کل برای بار دوم برای بررسی موضوع ازدواج رها کودک ۱۱ ساله هلیلانی با مرد ۵۰ ساله و مداخله تخصصی تر خبر داد.

به گزارش ایرنا، خبر ازدواج رها کودک ۱۱ ساله هلیلانی از توابع شهرستان چرداول استان ایلام با مرد ۵۰ ساله به در ازای بدهی پدر رها بازتاب گسترده ای داشته است.

زهرا همتی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اگرچه پس از اطلاع از این موضوع در اسرع وقت تیم کارشناسی این اداره کل به همراه فرماندار و رییس اداره بهزیستی چرداول به روستای محل سکونت این دختر اعزام شد ولی خانواده اش حاضر به همکاری نشده و اجازه بررسی این موضوع از سوی بهزیستی را ندادند.

وی ادامه داد: همچنین به درخواست دادستان استان مبنی بر بررسی علت این موضوع صبح امروز نیز برای دومین بار گروه کارشناسی این اداره کل به منزل این کودک اعزام تا وضعیت این کودک و صحت و سقم مساله در مورد ازدواج اجباری و غیره او را بصورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد.در پی انتشار این خبر،خسروی زاد دادستان استان ایلام نیز از اداره کل بهزیستی استان درخواست کرده که این مساله را بررسی و نتیجه را اعلام نمایند.

در پی انتشار خبر ازدواج کودک ۱۱ ساله ایلامی با مرد ۵۰ ساله در بخش هلیلان استان ایلام بسیاری از فعالان و شبکه های اجتماعی سراسر کشور از این موضوع بشدت انتقاد و خواستار رسیدگی مسئولان به این مساله شده اند.