تیرانداز ایلامی قهرمان جام ریاست فدراسیون جهانی شد

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام گفت: جواد فروغی ورزشکار ایلامی عضو تیم ملی تیراندازی و قهرمان المپیک در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تیراندازی در لهستان صاحب مدال طلا شد.   مظفر علی شائی اظهار داشت: فروغی که تمرینات خود را زیر نظر آقای نجفی از شهریور سال جاری آغاز کرده بود در مسابقات جام […]

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام گفت: جواد فروغی ورزشکار ایلامی عضو تیم ملی تیراندازی و قهرمان المپیک در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تیراندازی در لهستان صاحب مدال طلا شد.

 

مظفر علی شائی اظهار داشت: فروغی که تمرینات خود را زیر نظر آقای نجفی از شهریور سال جاری آغاز کرده بود در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی که از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ آبان در کشور لهستان برگزار می‌شود، حضور دارد و بار دیگر برای کشور افتخارآفرین شد.

وی افزود: در فینال بخش ترکیبی تپانچه ۱۰ متر بادی جواد فروغی تنها نماینده کشورمان در این رقابت‌ها به همراه ورزشکاری از هند با تیم‌هایی از فرانسه و روسیه به رقابت پرداختند و در نهایت صاحب مدال طلا شد.

علی شائی ادامه داد: همچنین تیم‌های ترکیبی آلمان با فرانسه و صربستان با یونان به طور مشترک مدال برنز کسب کردند.

مدیر کل ورزش و جوانان ایلام یادآور شد: این تیرانداز ارزنده ایلامی مردادماه سالجاری در المپیک توکیو در رشته تپانچه ۱۰ متر موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و اولین مدال طلای کشورمان در المپیک توکیو و اولین مدال تاریخ تیراندازی در المپیک را برای کشورمان به ارمغان آورد.