تکمیل جاده چشمه چاهی – سفید خانی سیروان در انتظار تخصیص اعتبار

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با اشاره به در دست اجرا بودن احداث راه ارتباطی چشمه چاهی – سفیدخانی گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل این مسیر ارتباطی نیاز است. عبدالله بهادری گفت: عملیات اجرایی پروژه راهسازی چشمه‌چاهی – سفیدخانی محور ایلام – سیروان در ۲ قطعه در حال انجام است. وی افزود: طول این […]

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با اشاره به در دست اجرا بودن احداث راه ارتباطی چشمه چاهی – سفیدخانی گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل این مسیر ارتباطی نیاز است.

عبدالله بهادری گفت: عملیات اجرایی پروژه راهسازی چشمه‌چاهی – سفیدخانی محور ایلام – سیروان در ۲ قطعه در حال انجام است.

وی افزود: طول این پروژه هفت کیلومتر است که در روزهای گذشته سه کیلومتر این طرح از سمت شهرستان سیروان تکمیل و آسفالت شد و چهار کیلومتر باقیمانده نیز با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

بهادری یادآور شد: احداث این پروژه هفت کیلومتری، ضمن حذف نقاط پرحادثه، بیش از هشت کیلومتر مرکز استان را به شهرستان سیروان نزدیک می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اضافه کرد: تاکنون اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شده که در سال جاری ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات راه‌های اصلی شهرستان تامین شده است.

وی با اشاره به پروژه احداث چهارخطه خروجی شهر آبدانان افزود: قطعه اول این پروژه به طول ۲ کیلومتر تا تقاطع تونل کبیرکوه با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد در حال احداث است.

بهادری هدف از اجرای این پروژه را ارتقاء ایمنی و حذف نقاط پرحادثه خروجی شهر آبدانان به سمت دهلران عنوان کرد و یادآور شد: مطالعات ادامه مسیر برای ارتقاء به چهار خطه نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام در خصوص قطعه دوم این‌ پروژه نیز گفت: این‌ پروژه سه و نیم کیلومتر طول دارد که به تازگی با مبلغ قرارداد ۳۸۰ میلیارد ریال با پنج درصد پیشرفت آغاز شده است.