جمعه , ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
آخرین خبرها

توقیف خودرویی با ظاهری عجیب در ایلام

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: یک دستگاه خودرو سواری تندر۹۰ غیرمجاز با ظاهری عجیب و دستکاری شده در شهر ایلام توقیف و روانه پارکینگ شد.

 

به گزارش ایلامیان “سرهنگ ابوالفضل کوهزادی” با اعلام این خبر گفت: این خودروی ال ۹۰ فاقد پلاک که توسط صاحبش به انگیزه ارتکاب اعمال مجرمانه در کارگاه های خانگی از لحاظ وضعیت ظاهری و فنی به کلی از استانداردهای کارخانه ای خارج شده بود و با انجام حرکات نمایشی در شهر پرسه می زد، توسط پلیس راهور توقیف و به پارکینگ انتقال داده شد.

وی درخصوص تغییرات ایجاده شده در این خودروی غیر مجاز افزود: بکارگیری سیستم های صوتی تقویت شده، جایگزین کردن رینگ های اسپرت به جای رینگ های معمولی، دودی کردن شیشه ها، تعویض صندلی ها و روکش ها، تعویض جلوپنجره، نصب رکاب های بزرگ تر از حد معمول، کاهش ارتفاع خودرو با برش دادن کمک ها،  تعویض انبار اگزوز و تغییر رنگ فابریک به رنگ ارتشی نمونه ای از تغییرات ظاهری و موتوری صورت گرفته در این خودور است.

کوهزادی با بیان اینکه توقیف این خودروی مخاطره آمیز به یکی از مطالبات مردم و ساکنان یکی از محله های شهر ایلام تبدیل شده بود، تصریح کرد: این خودرو با حرکات ناهنجار و مخاطره آمیز باعث ترویج فرهنگ قانون گریزی و بی نظمی شده بود و همین بر هم زدن آرامش و امنیت ترافیکی، خط قرمز پلیس است که ما نیز مصمم هستیم با بر هم زنندگان نظم عمومی و ترافیکی برخورد جدی و قانونی انجام دهیم.

رییس پلیس راهور استان در پایان با اشاره به رضایت مردم از توقف این خودروی غیرمجاز، تأکیدکرد: هر گونه نقصان یا تغییر در وضعیت ظاهری یا موتوری وسیله نقلیه که باعث کاهش ضریب ایمنی و تولید صدای ناهنجار در خودرو شود غیرقانونی بوده و تخلف محسوب می شود.

کوهزادی از رانندگان خودروهای تونینگ(خودرو تغییر شکل یافته) شده خواست: از تردد با وسایل نقلیه خود با وضعیت موجود در معابر خودداری کنند و گرنه در صورت تردد خودروی آن ها توسط پلیس توقیف و برابر مقررات با صاحبان آن ها رفتارخواهد شد.

همچنین ببینید

عملیات راهسازی در محور ایلام به مهران سرعت می یابد

عملیات راهسازی در محور ایلام به مهران سرعت می یابد مدیرکل راه و شهرسازی ایلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *