توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ بسته فرهنگی در بین مسافران نوروزی">توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ بسته فرهنگی در بین مسافران نوروزی

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام از توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ بسته فرهنگی در بین مسافران نوروزی در راستای ارائه پیام های آموزشی و پیشگیری در این استان خبر داد.

سرهنگ فرزاد یاسمی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه پلیس در ایام نوروز با تمام توان و ظرفیت در راستای حفظ سلامتی و تامین امنیت مسافران و شهروندان، پای کار است، اظهار کرد: مهم ترین مقوله در راستای کاهش میزان جرائم، آموزش و رعایت نکات پیشگیرانه است که پلیس این مهم را یکی از محورهای برنامه های خود در این ایام قرار داده است.

وی با اشاره به توزیع بسته های فرهنگی و آموزشی در بین مسافران، گردشگران نوروزی و شهروندان ایلامی، یادآور شد: بسته های فرهنگی با موضوعات پیام های آموزشی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اعم از سرقت، اعتیاد، حجاب و عفاف، کنترل خشم، رعایت حقوق راهنمایی و رانندگی در بین مسافران نوروزی توزیع می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام بیان کرد: در این بسته ها ی فرهنگی سامانه های ارتباط های مردمی با پلیس از جمله ۱۱۰، ۱۱۶، ۱۹۷،سامانه پلیس پاسخگو و اپلیکیشن پلیس همراه و همچنین آدرس کانال های پلیس در بستر فضای مجازی به شهروندان و مسافران نوروزی ارائه شده است.

سرهنگ یاسمی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی علاوه بر توزیع اقلام فرهنگی در بین مسافران نوروزی، در فضای مجازی نیز اقدام به درج پیام ها و توصیه های پلیسی برای شهروندان می کند، تصریح کرد: در قبل از چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز ۳۱ پیام رادیویی، ۸۱ پیام صوتی، ۱۱۹ عکس نوشته، ۵ موشن گرافیک، ۱۴ مورد مقاله آموزشی، ۶۵ فیلم کوتاه و کلیپ با موضوعات تهدیدات چهارشنبه سوری و توصیه و هشدارهای نوروزی پلیس در فضای مجازی بارگزاری شده است.

وی با تاکید براینکه پلیس ایلام دربستر فضای مجازی و در بستر شبکه های اجتماعی سروش، ایتا، روبیکا دارای کانال به آدرس police_-ilam می باشد، خاطرنشان کرد: شهروندان و مسافران نوروزی می توانند با مراجعه به کانال پلیس از توصیه ها و هشدارهای پلیسی ارائه شده استفاده و با رعایت اصل خود مراقبتی راه هرگونه سوء استفاده مجرمان را سلب کنند.