توجه به نقش معنویت در کاهش آسیب‌های اجتماعی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: معنویت افزایی، ارتباط با خداوند، حضور در مساجد و فضاها و مناسبت های مذهبی و معنوی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: مهمترین موضوعی که می‌تواند جامعه را از آسیب‌های اجتماعی نجات دهد، توجه به مقوله نماز و معنویت است و همین امر تاب آوری اجتماعی را در جامعه بالا می‌برد.

وی با تاکید بر اینکه سبک زندگی ایرانی اسلامی در درون خانواده‌ها باید نهادینه شود افزود: فرهنگ کار یکی دیگر از مهمترین مسائل استان است که ضرورت دارد از ظرفیت‌هایی مانند صنایع دستی و اربعین برای اشتغال جویندگان کار استفاده شود.

امام جمعه ایلام افزود: نقش عشایر در جنگ و همکاری آنان با ارتش، حادثه زمین فوتبال چوار و شهادت ورزشکاران، نقش آیت الله حیدری ایلامی و ساماندهی قوای مردمی برای دفاع از کشور و چادرنشینی و آوارگی آن‌ها از جمله ویژگی‌های بارز دوران دفاع مقدس است که باید در قالب تولید یک فیلم هنرمندانه و شاخص و در راستای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان ساخته شود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار اضافه کرد: نقش استان ایلام در دوران دفاع مقدس مورد غفلت جدی قرار گرفته و باید از این ظرفیت مهم برای جلب نظر و ورود سرمایه گذاران به استان بهره گیری شود چرا که توسعه و ایجاد اشتغال در استان نیاز به حضور سرمایه گذار دارد.

امام جمعه ایلام در ادامه بر بررسی آسیب شناسی حوزه فضای مجازی و تقویت سواد رسانه‌ای در استان تاکید کرد.

در این نشست سایر اعضاء نقطه نظرات وراهکار‌های پیشنهادی خودرا در موضوع گره گشایی از مسائل فرهنگی جامعه بیان کردند.