تنش و حاشیه در شورا / شهردار میرود یا میماند؟

یک سال و نیم پس از آغاز به کار شورا کماکان حاشیه و تنش برجسته ترین دستاورد شورا بوده است. حالا تنش بر سر ماندن و رفتن شهردار بالا گرفته و باید دید پایان این تنش چه میشود!؟

کمتر از یک سال و نیم از آغاز فعالیت شورای شهر ایلام میگذرد. روزها و ماه هایی پر از تنش و حاشیه برای انتخاب کلیددار شهر ایلام! حواشی که نهایتا منجر به انتخاب شهرداری غیربومی از میان گزینه های بومی شد!

حالا و حدود ده ماه پس از انتخاب شهردار، بازی کاملا عوض شده است! آنان که شهردار را روی کار آوردند در مقابل او قرار گرفته اند. و تیم مخالفین سابق، حامیش شده اند!

شهردار ایلام مدعی است بسیاری از ساختارهای پر از نقص شهرداری و انبوهی از بدهی های آن را سامان داده و توانسته، بودجه های درخوری جذب کند!

در مقابل؛ مخالفان وی که حالا اکثریت شورا را تشکیل میدهند، مدعی اقدامات غیرقانونی او شده اند و اقداماتش را زیر سوال میبرند!

اخیراً نیز در جلسه ای که جهت استیضاح شهردار برگزار شده، فرماندار، شهردار و سه عضو حامیش در جلسه غیبت کردند و این جلسه را از رسمیت ساقط کردند!

 اما مخالفان بیانیه داده اند که حضور شهردار غیرقانونی است و گفته اند :موضوع را از طریق محاکم قضایی پیگیری میکنیم.

دستپخت شورای پرحاشیه شهر ایلام را امروز همه میچشند؛

دستگاه عریض‌و طویلی که حساب هایش مسدود است! فعالیت های عمرانی که تنها فعالیت چشم گیر آن بازسازی میدان دفاع مقدس است و روند آن از دوران دفاع مقدس طولانی تر شده! خیابان های پر از چاله و سنگ فرشی که حالا باید آن را گذری سنگ لاخی بنامیم!

این روزها میزان رضایت مندی ایلامی ها از مهم ترین دستگاه خدماتی شهرشان، افول چشم گیری داشته و این آسیب را باید در تنش های بین اعضای شورای شهر آن واکاوی کرد. 

حالا باید دید کدام یک از طرفین، برنده ی این بازی خواهند شد؛ اکثریت یا اقلیت؟ آنچه عیان است سمت بازنده این بازی است که یقینا مردم ایلام هستند، که اسیر خواسته های این دو دسته شده اند.

ایلامیان آماده است جهت تنویر افکار عمومی، دفاعیات طرفین را منتشر نماید.