تقسیمات کشوری جدید ایلام در هیئت دولت تصویب شد

چندی پیش استاندار ایلام خبر ارتقای دهستان دشت عباس دهلران به بخش را اعلام کرد؛ خبری که امروز با تصویب هیئت وزیران محقق شد. هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد دهستان «دال‏پری» به مرکزیت روستای «جلیزی بالا» در بخش موسیان شهرستان دهلران استان ایلام و نیز بخش «دشت عباس» در همان شهرستان موافقت […]

چندی پیش استاندار ایلام خبر ارتقای دهستان دشت عباس دهلران به بخش را اعلام کرد؛ خبری که امروز با تصویب هیئت وزیران محقق شد.

هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد دهستان «دال‏پری» به مرکزیت روستای «جلیزی بالا» در بخش موسیان شهرستان دهلران استان ایلام و نیز بخش «دشت عباس» در همان شهرستان موافقت کرد.

طبق مصوبه هیئت وزیران از این پس تقسیمات کشوری جدید در شهرستان دهلران بدین صورت خواهد بود که دهستان دال‏پری به مرکزیت روستای جلیزی بالا از ترکیب روستاها، مزرعه‌ها و مکان‏‌هایی در بخش موسیان شهرستان دهلران استان ایلام ایجاد می‏ شود. همچنین بخش دشت عباس به مرکزیت روستای دشت عباس از ترکیب دهستان‏‌های دشت عباس و ابوغویر در شهرستان دهلران ایجاد خواهد شد.

بخش دشت عباس به عنوان پنجمین بخشداری شهرستان دهلران در ۶۰ کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارد و دارای بیش از ۱۲ هزار نفر جمعیت ثابت و اقماری است که هفته گذشته و براساس پیشنهاد استانداری ایلام و موافقت وزارت کشور و تصویب هیئت وزیران از دهستان به بخش ارتقاء یافت.