تعمیر و مرمت ۵۰ دهنه پل و ابنیه فنی در استان ایلام

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: از ابتدای سال تا پایان دی ماه ۵۰ دهنه پل و ابنیه فنی در این استان تعمیر و مرمت شد.

علی روان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای شناسایی، تعمیر پل و سایر ابنیه فنی آسیب‌دیده در محورهای مواصلاتی استان ۵۰ دستگاه پل تعمیر و مرمت شده است.

وی شناسایی، اصلاح و تعمیر پل ها و همچنین دیگر ابنیه فنی آسیب دیده در جاده‌ها را وظیفه مهم اداره نگهداری ابنیه فنی ذکر کرد و افزود: در این مدت( ابتدای سال تا پایان دی ماه) عملیات تعریض ۱۴ دستگاه پل محور آبدانان – مورموری، هشت دستگاه پل کنجانچم و ۶ دستگاشه پل محور مهران – دهلران انجام شده است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام یادآور شد: در این بازه زمانی عملیات پل جدید صلواتی مهران و پل لوله ای سید فلکی الدین زرین آباد شهرستان دهلران احداث و به بهره برداری رسیده است.

روان از شناسایی و اصلاح ۱۲ نقطه پر حادثه در مسیرهای ارتباطی استان خبر داد و گفت: مسیرهای ارتباطی ایلام – کارزان – لومار، مهران – دهلران سه نقطه، ایلام – سرابله، ایلام – دره شهر، ایلام – ملکشاهی – مهران ۶ نقطه مسیرهای ارتباطی محورهایی هستند که ایمن سازی شده اند.

به گفته وی، ۱۰ نقطه پر حادثه دیگر در مسیرهای ارتباطی استان در دست اقدام است که هرکدام با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال ایمن سازی هستند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاد ای ایلام تاکید کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با هماهنگی دستگاه های مرتبط از جمله پلیس راه و با تحلیل داده های آماری اقدام به شناسایی نقاط پرحادثه محورها کرده و به منظور ایمن سازی این نقاط کارهای مختلفی را در دستور کار قرار داده است.