تعطیلی ۳ هفته‌ای بازار ایلام ؛ معیشتی که درگروگان بی‌تدبیری مسئولان استانی قرار دارد + فیلم

 تعطیلی ۳ هفته‌ای بازار ایلام ؛ معیشتی که درگروگان بی‌تدبیری مسئولان استانی قرار دارد + فیلم به گزارش ایلامیان به نقل از  تسنیم: بازار ایلام بیش از سه هفته‌ است که تعطیل است و اکنون با اعمال تعطیلی کرونایی، معیشت بازاریان در گروگان بی تدبیری مسئولان استانی قرار دارد و آنان در حمایت از […]

تعطیلی ۳ هفته‌ای بازار ایلام ؛ معیشتی که درگروگان بی‌تدبیری مسئولان استانی قرار دارد + فیلم

به گزارش ایلامیان به نقل از  تسنیم:

بازار ایلام بیش از سه هفته‌ است که تعطیل است و اکنون با اعمال تعطیلی کرونایی، معیشت بازاریان در گروگان بی تدبیری مسئولان استانی قرار دارد و آنان در حمایت از صنوف خود را به غفلت زده‌اند.

بازار ایلام بیش از سه هفته‌ است که تعطیل است و اکنون با اعمال مجدد تعطیلی کرونایی، معیشت بازاریان در گروگان بی تدبیری مسئولان استانی قرار دارد و آنان در حمایت از صنوف خود را به غفلت زده‌اند.

 

بازاریان ایلامی: متفق القول بر این باورند، به جهت سلامت شهروندان و به رغم مشکلات اقتصادی کسب و کار خود را تعطیل کرده‌ایم اما تا این لحظه هیچ حمایت و همراهی توسط مسئولان از بازاریانی که به ناچار کسب و کاری ندارند، انجام نشده است.

 

بازاریان این سئوال را از مسئولان استان ایلام دارند و آن این است که؛ شما به عنوان متولی استان ایلام و با داشتن حقوق و مزایا و امکانات اداری فقط بلدید که مصوبه تعطیلی بازار را بنویسید و تصویب کنید. آیا برای مصوبات خود که سه هفته است بازار را تعطیل و کسبه را خانه نشین و درآمد آنان را به صفر رسانده‌اید چاره‌ای اندیشیده‌اید؟ اگر اندیشیده‌اید؟ کجا است.

 

به هرحال طبق بررسی‌های میدانی از وضعیت بازار و صنوف مختلف در سطح شهر ایلام آنچه مشهود است اینکه اصناف گروه‌های شغلی دو، سه و چهار کرکره‌های مغازه‌ها را بسته و تنها راه ارتباط با آنها شماره تلفن‌هایی است که روی کرکره‌ها یا تابلوهای مغازه خودنمایی می‌کند.

 

اصناف استان علیرغم داشتن مشکلات فراوان در رعایت محدودیت‌های کاری و پروتکل‌های بهداشتی برای قطع زنجیره کرونا اقدام کرده اند اما نیازمند همراهی و حمایت مسئولان هم هستند.

 

امید است درد دل صاحبان صنوف تعطیل شده در گزارش ذیل بتواند خواب غفلت را از چشمان مسئولان ستاد کرونا استان ایلام برباید و برای درد دل صاحبان صنوف چاره‌ای بیآبند.