تشکیل جبهه متحد در برابر تحریم‌ها

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی و بی اثر بودن تحریم ها پیام سفر رئیس جمهوری ترکیه و روسیه به ایران بوده گفت: سفر پوتین و اردوغان به ایران تشکیل جبهه متحد در برابر تحریم‌ها را به دنبال داشته است. حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار […]

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی و بی اثر بودن تحریم ها پیام سفر رئیس جمهوری ترکیه و روسیه به ایران بوده گفت: سفر پوتین و اردوغان به ایران تشکیل جبهه متحد در برابر تحریم‌ها را به دنبال داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر ایلام با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا به کشور‌های عربی و برگزاری اجلاس جده و سفر رئیس جمهوری روسیه و ترکیه به جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت : سفر بایدن به عربستان سعودی، یک سفر ناکام و شسکت خورده و تحقیر آمیز بود و عربستان و دیگر کشور‌های عربی که میزبان بودند، با راهبرد آمریکا نسبت به مخالفت با چین و روسیه و سیاست‌های جمهوری اسلامی، اقبال چندانی نشان ندادند و آمریکا به خواسته‌های خود نرسید.
وی مطرح کرد: در این اجلاس امیر قطر استفاده صلح آمیز مردم منطقه از انرژی هسته‌ای را حق مسلم دانست، در اجلاس جده ناتوی عربی اصلا مطرح نشد، در زمانی که رئیس جمهور آمریکا عازم منطقه بود، پیام‌هایی برای ارتباط با جمهوری اسلامی مطرح بود که این نشان می‌دهد سفر رئیس جمهور آمریکا دستاورد قابل توجهی در منطقه نداشته و موجب تحقیر و انزوای این ابرقدرت در بین کشور‌هایی که احساس می‌کرد به عنوان گاو شیرده استفاده کند، شد.
امام جمعه ایلام افزود: در مقابل سفر رئیس جمهور روسیه و ترکیه به کشور ما در شرایطی جمهوری اسلامی در حال تحریم است، پیام‌های بزرگی برای جهان داشت، ترکیه عضو اتحادیه ناتو و کشوری است که در خط مقدم ناتو با جمهوری اسلامی قرار دارد، شرایطی که ناتو تمام قد از اوکراین دفاع می‌کند و جمهوری اسلامی در کنار روسیه است در برابر آنان ایستاده است و این سفر یعنی گفتن «نه بزرگ» به ناتو، آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و اعلام وحدت و هماهنگی در جمهوری اسلامی برای اهداف جهانی که انقلاب اسلامی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با اشاره به اینکه در نصایح و رهنمود‌های مقام معظم رهبری به رئیس جمهوری ترکیه نکات ارزشمندی وجود دارد، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب بر استقلال ترکیه تاکید و به آن‌ها در مورد تصرف خاک شمال سوریه هشدار داد و در این سفر، تشکیل جبهه متحدی متشکل از روسیه، ترکیه و ایران در برابر زیاده خواهانی که به دنبال تصرف منابع غنی سوریه هستند به وجود آمد.
امام جمعه ایلام بیان کرد: در سفر روسای جمهور ترکیه و روسیه به ایران مرز جمهوری اسلامی با ارمنستان هم مورد تاکید قرار گرفت، آن‌ها تصور نکنند که می‌توانند بزرگراه جهانی که هزار سال سابقه دارد را مورد تهدید قرار داده و مانعی برای جمهوری اسلامی ایجاد کند.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار اعلام کرد: این سفرها، نظام سیاسی جدید در منطقه شکل میدهد، برتری جمهوری اسلامی را در منطقه آشکار می‌کند و نشان می‌دهد تلاش دشمن رو به ضعف و این رفت و آمد‌ها نشان اقتدار جمهوری اسلامی و خنثی بودن تحریم‌های آمریکا است.
وی در پایان تصریح کرد: بخشی از شهر همواره با قطعی آب و برق مواجه باشد، این نحوه مدیریت ضعیف است و پیشنهاد می‌شود با توجه به فرصتی که اربعین برای ما ایجاد کرده است، مشکل آب شرب شهر‌ها حل شود.