تشدید نظارت و بازرسی بر بازار کالاهای اساسی

معاون توسعه و بازرگانی جهادکشاورزی استان گفت: در این طرح که با هدف کنترل قیمت‌ها و برخورد با متخلفان آغاز شده، ۲۸ گشت نظارتی بر بازار نظارت دارند. شکری گفت: پایش و نظارت بر خرید و فروش کالا‌های اساسی  در سطح بازار در غالب ۲۸ تیم بازرسی جهاد کشاورزی در ایلام و شهرستان‌ها انجام می‌شود. […]

معاون توسعه و بازرگانی جهادکشاورزی استان گفت: در این طرح که با هدف کنترل قیمت‌ها و برخورد با متخلفان آغاز شده، ۲۸ گشت نظارتی بر بازار نظارت دارند.

شکری گفت: پایش و نظارت بر خرید و فروش کالا‌های اساسی  در سطح بازار در غالب ۲۸ تیم بازرسی جهاد کشاورزی در ایلام و شهرستان‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: در این بازدید‌ها گرانفروشی، احتکار، تاریخ مصرف‌ها، درج قیمت‌ها و هرگونه ایجاد اخلال در بازار رصد می شود و در صورت مشاهده هر گونه تخلف  به شدت برخورد خواهد شد.

شکری با تأکید بر استمرار نظارت و بازرسی‌های دقیق بر بازار و رصد قیمت‌ها به صورت مستمر گفت: برای حفظ حقوق مصرف کنندگان و ممانعت از افزایش غیر قانونی قیمت‌ها ،هر واحد صنفی موظف است فاکتور خرید و فاکتور فروش را ارائه دهد.

معاون توسعه و بازرگانی جهادکشاورزی استان همچنین ثبت سامانه‌ی جامع انبار‌ها و سامانه‌ی تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت را ضروری دانست و گفت: انتظار داریم مردم موارد مختلف مانند گران‌فروشی، احتکار و یا عدم درج قیمت را از طریق سامانه  ۱۲۴ به ما گزارش دهند.