تزریق واکسن کرونا کودکان بالای ۹ سال در ایلام شروع شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تزریق واکسن کودکان بالای ۹ سال همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شده است. دکتر جمیل صادقی فر در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: با توجه به ورود سویه جدید اومیکرون و خطر ابتلای کودکان به این ویروس تمامی اعضای کمیته علمی کشور تزریق واکسن […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تزریق واکسن کودکان بالای ۹ سال همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شده است.

دکتر جمیل صادقی فر در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: با توجه به ورود سویه جدید اومیکرون و خطر ابتلای کودکان به این ویروس تمامی اعضای کمیته علمی کشور تزریق واکسن کرونا برای این افراد را تایید و مشکلی برای سلامت آنان وجود ندارد.

وی افزود: پیش از این افراد ۱۲ تا ۱۸ سال تزریق کرونا را انجام می‌دادند، اما اکنون این افراد می‌توانند از هر کدام از ۲ واکسن سینوفارم و آسترازنکا تزریق کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: در وضعیت موجود به حوزه‌های بهداشتی تاکید لازم برای انجام تزریق به این گروه سنی انجام شده است.

صادقی فر افزود: پیش از این روزانه تا ۱۲ هزار تزریق واکسن کرونا در استان صورت می‌گرفت، اما اکنون این آمار به سه هزار دز در روز رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: شهرستان بدره یکی از بهترین شهرستان‌های کشور از نظر تزریق واکسن کرونا در جمعیت فرهنگیان، دانش آموزی، عمومی و زنان باردار محسوب می‌شود که انتظار داریم سایر شهرستان‌ها هم این گونه عمل کنند.

دکتر صادقی فر اظهار داشت: اکنون با نصب اپلیکیشن ماسک می‌توان در ادارات فهمید که کدام کارمند واکسن کرونا تزریق کرده، کدام فرد تزریق نکرده و چه کسی اکنون مبتلا به کروناست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: با توجه به وضعیت نامناسب سویه جدید اومیکرون در جهان و کشور باید. نسبت به تجمعات افراد در همایش ها، مراسم عزا و عروسی و فاتحه خوانی، حراج‌های فصلی و شلوغی بازار توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

صادقی فر همچنین بر نظارت مستمر بر ورود زوار از پایانه مرزی مهران تاکید کرد و افزود: اکنون برخی از شهر‌های کشور در حالت تغییر رنگ هستند که می طلبد ما با رعایت محدودیت‌ها، بسیاری از راهکار‌هایی پیشگیرانه که در این ۲ سال را آموخته ایم، را عملی کنیم.