تردد ۵۴ هزار زائر از روز گذشته در مرز مهران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از افزایش شمار مراجعه زائران به مرز مهران خبر داد و گفت: تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ هزار و ۷۹۲ (ورود و خروج) نفر از این مرز تردد کرده اند. سیدزاهدین چشمه خاور اظهار داشت: در این مدت (۱۱ شهریور) ۵۲ هزار و ۱۱۹ نفر […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از افزایش شمار مراجعه زائران به مرز مهران خبر داد و گفت: تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ هزار و ۷۹۲ (ورود و خروج) نفر از این مرز تردد کرده اند.

سیدزاهدین چشمه خاور اظهار داشت: در این مدت (۱۱ شهریور) ۵۲ هزار و ۱۱۹ نفر ایرانی از مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد ۴۳ هزار و ۶۰۵ نفر از کشور خارج و هشت هزار و ۵۱۴ نفر نیز از طریق مرز مهران وارد شده اند.
وی افزود: همچنین در این بازه زمانی ۲ هزار و ۶۷۳ نفر اتباع خارجی از طریق مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد نیز ۴۴۳ نفر به کشور ورود و ۲ هزار و ۲۳۰ نفر نیز از طریق مرز مهران خارج شده اند.
شهر مرزی مهران در استان ایلام حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد پایتخت عراق فاصله دارد و امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.