مدیرکل راهداری ایلام:

تردد بیش از سه میلیون زائر از مرز مهران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از تردد سه میلیون و ۹۵۷ هزار و ۶۸۱ زائر از طریق مرز بین المللی مهران در نیمه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلامیان، سیدزاهدین چشمه خاور اظهار داشت: در این مدت (نیمه نخست سال) سه میلیون و تردد بیش از سه میلیون زائر از مرز مهران۵۰۰ هزار و ۲۰۰ نفر ایرانی از مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد یک میلیون و ۸۳۲ هزار و ۱۲۱ نفر به کشور ورود و یک میلیون ۶۶۸ هزار و ۷۹ نفر نیز از طریق مرز مهران از کشور خارج شده اند.

وی افزود: همچنین در این مدت ۴۵۷ هزار و ۴۸۱ نفر اتباع خارجی از طریق مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد ۲۲۱ هزار و ۴۶۶ نفر به کشور ورود و ۲۳۶ هزار و ۱۵ نفر نیز از طریق مرز مهران خارج شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با بیان اینکه بیشترین حجم تردد زائران از مرز مهران در ایام اربعین انجام شده است، یادآور شد: این مدت سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۲۰ نفر ایرانی و خارجی از مرز زمینی مهران به کشور عراق سفر کردند که از این تعداد زائر سه میلیون و ۳۴ هزار و ۵۴۲ نفر ایرانی و ۷۷ هزار و ۴۸۸ نفر زائر خارجی بوده‌اند.

چشمه خاور از افزایش ۷۴ درصدی میزان جابجایی مسافر در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: این مدت یک میلیون و ۹۶ هزار و ۸۷۵ مسافر با تعداد ۹۵ هزار و ۷۲۰ سفر جاجا شده‌اند.

در ایام اربعین امسال بیش از ۷۰ درصد زائران اربعین از مرز مهران تردد کردند.