بیشترین حجم جنگل کاری کشور در شهرستان دهلران انجام شده است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی و از طرفی ظرفیت های خوب منطقه، بیشترین حجم جنگل کاری کشور در شهرستان دهلران انجام شده است. «نصراله پارسه» در بازدید جمعی از خبرنگاران استان از پروژه های جنگلکاری در شهرستان دهلران، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار […]

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی و از طرفی ظرفیت های خوب منطقه، بیشترین حجم جنگل کاری کشور در شهرستان دهلران انجام شده است.

«نصراله پارسه» در بازدید جمعی از خبرنگاران استان از پروژه های جنگلکاری در شهرستان دهلران، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار هکتار از اراضی این شهرستان چاله کنی و نهالکاری شده است.

وی تصریح کرد: این عرصه ها با مشارکت مردم، کشاورزان و اداره کل منابع طبیعی استان و اداره منابع طبیعی شهرستان نهالکاری شده است.

پارسه با اشاره به اینکه نوع گونه های کاشت شده با شرایط آب هوایی منطقه سازگار است، افزود: مجموع این اقدامات در حوزه های جنگل کاری و بیابان زدایی نقش بسیار موثری در حوزه های آبخیزداری داشته است.

رئیس اداره منابع طبیعی دهلران به نگاه سازمان و مدیرکل منابع طبیعی استان در خصوص جنگل کاری در این شهرستان اشاره و گفت: درختکاری در تلطیف هوا، سرسبزی و کاهش گرو و غبار نقش موثری دارد لذا حفاظت و احیای عرصه های ملی شهرستان مستلزم مشارکت همه جانبه و آگاهانه اقشار مختلف مردم و دوستداران و همیاران طبیعت و همکاری دستگاه های مربوطه است.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده تخریب و تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق تلفن رایگان امداد جنگل (۱۵۰۴) و یا خط تلفن ۳۳۷۲۴۵۵۹ اطلاع دهند.