برج هنر ایلام همچنان معطل اعتبار است

رئیس حوزه هنری استان ایلام با اشاره به اینکه برج هنر ایلام همچنان معطل اعتبار است، گفت: برج هنر ایلام در کشور منحصر به فرد است. محمدعلی قاسمی  در بازدید خبرنگاران از برج هنر اظهار کرد: پروژه برج هنر در سال ۹۶ کلنگ‌زنی شد و قرار بود تا سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد اما کمبود […]

رئیس حوزه هنری استان ایلام با اشاره به اینکه برج هنر ایلام همچنان معطل اعتبار است، گفت: برج هنر ایلام در کشور منحصر به فرد است.

محمدعلی قاسمی  در بازدید خبرنگاران از برج هنر اظهار کرد: پروژه برج هنر در سال ۹۶ کلنگ‌زنی شد و قرار بود تا سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد اما کمبود اعتبارات مانع از انجام این مهم شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه اعتبارات این پروژه در ردیف طرح‌های استانی قرار گرفت و این موضوع روند تکمیل آن را با کندی مواجه کرد.

رئیس حوزه هنری استان ایلام افزود: با رایزنی یکی از نمایندگان استان در مجلس، ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت، اما برای بهره‌برداری از این پروژه نیازمند بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی گفت: برای فاز دوم پروژه تاکنون دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده و تنها ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۹۰ درصد این پروژه معطل اعتبار است.

قاسمی تصریح کرد: برای بهره‌برداری از این پروژه نیازمند قرار گرفتن برج هنر در ردیف بودجه ملی هستیم و این امر مستلزم آن است که استاندار و سازمان برنامه و بودجه در سطح ملی اقدامات و پیگیری‌هایی را انجام دهند.

وی افزود: برج هنر ایلام در کشور منحصر به فرد است و هیچ نمونه مشابهی ندارد.