بخشنامه امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی در ایلام ابلاغ شد

مدیرکل بحران استانداری ایلام از ابلاغ بخشنامه امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از خشکسالی در این استان خبر داد. مجید بیگلریان اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر استانداری ایلام و سازمان بخشنامه امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی در ایلام ابلاغ شدمدیریت بحران کشور و نظر مساعد رئیس جمهور دستورالعمل و شیوه نامه چگونگی […]

مدیرکل بحران استانداری ایلام از ابلاغ بخشنامه امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از خشکسالی در این استان خبر داد.
مجید بیگلریان اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر استانداری ایلام و سازمان بخشنامه امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی در ایلام ابلاغ شدمدیریت بحران کشور و نظر مساعد رئیس جمهور دستورالعمل و شیوه نامه چگونگی امهال تسهیلات ناشی از خشکسالی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ از طریق بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ شد.

مدیرکل مدیریت بحران اظهار داشت: امروز هشتم اسفند ۱۴۰۰ به رغم وقفه چند ماهه‌ای که در شیوه نامه تسهیلات مذکور پیش آمد، امروز این مصوبه از طریق بانک مرکزی به بانک‌های عامل ابلاغ شده است.

بیگلریان افزود: با توجه به اینکه در روز‌های پایانی سال قرار داریم تلاش داریم که سریعاً کارگروه موضوع بند (خ) ماده (۳۳) تشکیل جلسه داده و نسبت به معرفی ذینفعان در شهرستان‌هایی که در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته است، برای بهره‌مندی از امهال تسهیلات موضوع این تصویب نامه را به بانک‌های عامل معرفی کنند.

وی افزود: بانک‌های عامل موظف هستند طبق ضوابط و مقررات این شیوه نامه نسبت به امهال تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی که در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دچار خشکسالی شدند اقدام کنند.

بیگلریان با بیان اینکه برای آمادگی و تسریع در کار قبلاً از طریق این اداره کل به فرمانداران ابلاغ شده که کارگروه بند (خ) ماده (۳۳) به ریاست فرماندار و با دبیری جهاد کشاورزی و با حضور بانک‌های عامل نسبت به تعیین ذینفعان اقدام کنند، افزود: مشکلی در معرفی کشاورزان خسارت دیده به بانک‌های عامل وجود ندارد و انتظار است بانک‌های عامل در انجام امورات تسریع کنند.