سامانه دادور در ایلام راه اندازی شد

?ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی برای صدور یک مجوز، پایش عملکرد و پاسخگویی دستگاه های اجرایی از اهداف سامانه دادور است . ?معاون وزیر اقتصاد در نشست راه اندازی «سامانه دادور» در جمع مدیران دستگاه اجرایی در استان ایلام ، با اشاره به اینکه این سامانه در خصوص حقوق مردم در رسانه راه اندازی […]

?ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی برای صدور یک مجوز، پایش عملکرد و پاسخگویی دستگاه های اجرایی از اهداف سامانه دادور است .

?معاون وزیر اقتصاد در نشست راه اندازی «سامانه دادور» در جمع مدیران دستگاه اجرایی در استان ایلام ، با اشاره به اینکه این سامانه در خصوص حقوق مردم در رسانه راه اندازی می شود، اظهار داشت: مجموعه دولت یازدهم و دوازدهم بهبود محیط کسب و کار را مورد توجه قرار داده است، تورم بالای ۳۰ درصد در گذشته از عواملی بوده که باعث شد اقدامات دولت با مشکل مواجه شود.

?به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام میرشجائیان حسینی گفت: ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی برای صدور یک مجوز، پایش عملکرد و پاسخگویی دستگاه های اجرایی، شفاف سازی اطلاعات مرتبط با مجوزها قوانین و مقررات مرتبط با آن، ارتباط مستقیم با متقاضیان مجوزها از طریق مرکز تماس فوریت های کسب و کار و مدیریت دریافت و پاسخ به شکایت را از اهداف تشکیل این ‌سامانه بر شمرد.

 

?وی با بیان اینکه زمانی که روند صدور مجوزها در دستگاه های اجرایی به طول می انجامید هر ارگانی این امر را بر گردن دیگری می انداخت، تصریح کرد: نقشه ملی استعلامات مجوز کشور بدین منظور و به موجب رفع مشکلات یاد شده طراحی شد.

?معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام شکایات و پیگیری افرادی که موفق به دریافت مجوز نشده اند را از جمله عوامل راه اندازی این سامانه برشمرد و گفت: عدم نظارت بر پاسخگویی دستگاه های مسئول از جمله دلایل اصلی راه اندازی سامانه دادور است.

?میرشجاعیان حسینی، با اشاره به وجود بروکراسی های اداری در صدور مجوزهای سرمایه گذاری تصریح کرد: ۴۶ دستگاه مختلف در روند صدور مجوزها دخیل هستند که برای صدور مجوز، برقراری بیش از دو هزار ارتباط لازم است اما اگر یک مرجع مشخص برای صدور تمامی مجوزها تعریف شود، این ارتباط ها به ۴۶رابطه کاهش می یابد.

?وی اظهار کرد: در حال استقرار سامانه “دادور” برای یکپارچگی شکایت های مربوط به مجوزها و پاسخ به آنها، سامانه “یاور” به عنوان میز خدمت یکپارچگی الکترونیکی و سامانه “سام” برای اتصال به پنجره واحد هستیم که این کار مشترک با کمک سازمان فناوری اطلاعات و سازمان اداره استخدامی انجام خواهد شد.

?میرشجائیان حسینی با تاکید بر اینکه اکنون روند آموزشی در این راستا و به موجب استفاده از سامانه دادور در هشت استان کشور انجام گرفته است، اظهار داشت: بدون شک راه اندازی این سامانه آثار مثبتی را به همراه خواهد داشت.

? سلیمانی دشتکی در این نشست با اشاره به راه‌اندازی این سامانه ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این سامانه ، شاهد چابکی سیستم اداری برای رفع مشکلات تولید کنندگان باشیم .

? استاندار ایلام در ادامه گفت: حمایت از تولید،رونق کسب و کار و اشتغال مهمترین برنامه های دولت در استان ایلام هستند.

?علی سایه میری نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام نیز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی استان ایلام هدف نهایی سامانه دادور را تبدیل شدن به پیشخوان مجوزدهی کشور عنوان کرد.

?وی همچنین در ادامه به مدیران دستگاه ها گفت :متقاضیان دریافت مجوز می توانند با مراجعه به سامانه دادور و ثبت نام در آن شکایت خود را ثبت و روند پاسخگویی و پاسخ به آن ها را مشاهده کنند.

?خاطر نشان می شود استان ایلام نهمین استانی است که سامانه دادور در آن راه اندازی گردیده و توسط شخص معاون وزارت اقتصاد افتتاح و به مدیران دستگاه های اجرایی معرفی شد .