با حضور مسئولان استانی؛ «شهر کتاب» در ایلام افتتاح شد

صبح امروز شنبه با حضور مدیرکل ارشاد استان ایلام، مدیرکل کتابخانه های استان، چهره‌های فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه، «شهر کتاب» در ایلام افتتاح شد. مدیرکل ارشاد استان ایلام در آئین افتتاح شهر کتاب در ایلام اظهار کرد: این مجموعه یکی از مهمترین مراکز فرهنگی برای توسعه فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی در استان به […]

صبح امروز شنبه با حضور مدیرکل ارشاد استان ایلام، مدیرکل کتابخانه های استان، چهره‌های فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه، «شهر کتاب» در ایلام افتتاح شد.

مدیرکل ارشاد استان ایلام در آئین افتتاح شهر کتاب در ایلام اظهار کرد: این مجموعه یکی از مهمترین مراکز فرهنگی برای توسعه فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی در استان به شمار می‌رود.

عمران خودآموز افزود: زمینه دائمی شدن نمایشگاه کتاب در این مجموعه وجود دارد و امیدواریم از ظرفیت‌های شهر کتاب برای حمایت از ناشران استان نیز استفاده شود.

وی تصریح کرد: اداره کل ارشاد استان ضمن حمایت از دایر شدن چنین مجموعه‌های فرهنگی، برای حمایت از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی اعلام آمادگی می‌کند.

«شهر کتاب» در ایلام افتتاح شد

مسئول شهر کتاب ایلام نیز در این آئین با اشاره به اینکه برای راه اندازی مجموعه شهر کتاب ایلام ۲ سال تلاش شده است، افزود: در شهر کتاب ایلام ۱۰ هزار عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف برای بزرگسالان و ۲ هزار عنوان کتاب برای کودکان و دیگر کالاهای فرهنگی وجود دارد.

شکیبا عزیزبیگی افزود: مجموعه شهر کتاب ایلام آمادگی همکاری را با دستگاه‌های فرهنگی استان مثل ارشاد و اداره کل کتابخانه های استان برای توسعه فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی دارد.

«شهر کتاب» در ایلام افتتاح شد

وی تصریح کرد: در شهر کتاب ایلام همچنین زمینه فعالیت برای حضور ناشران استان و فروش کتاب‌های بومی استان و با زبان کردی نیز فراهم شده است.

وی افزود: شهر کتاب ایلام از نظر کمیت و کیفیت یکی از مجموعه‌های مرجع در زمینه کتاب برای استان ایلام خواهد بود.