بانک های عامل ملزم به پرداخت تسهیلات فرزندآوری هستند

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان از روند افزایشی پرداخت تشهیلات فرزندآوری خبر داد و گفت: تسهیلات همه ثبت نام کنندگان متولدین ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تا پایان سال پرداخت می‌شود. طالب یاسمی در ارتباط تلفنی با خبر ساعت ۲۳ ایلام در پاسخ به دغدغه نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خصوص […]

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان از روند افزایشی پرداخت تشهیلات فرزندآوری خبر داد و گفت: تسهیلات همه ثبت نام کنندگان متولدین ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تا پایان سال پرداخت می‌شود.

طالب یاسمی در ارتباط تلفنی با خبر ساعت ۲۳ ایلام در پاسخ به دغدغه نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خصوص پرداخت تسهیلات فرزندآوری گفت:بعضی از بانک‌های استان در زمینه پرداخت تسهیلات فرزندآوری عملکرد مناسبی ندارند که با ورود بازرسی استان و مکاتبات لازم به تمام بانک‌ها اعلام شده و روند پرداخت تسهیلات در روز‌های آینده افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تسهیلات همه ثبت نام کنندگان متولدین ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تا پایان سال پرداخت می‌شود.افزود: هر بانکی که سامانه فرزندآوری آن باز باشد بانک عامل محسوب می‌شود و بانک‌های مربوطه باید نسبت به پرداخت تسهیلات فرزند آوری اقدام کند.

یاسمی در خصوص آمار پرداخت تسهیلات نیز گفت: اعتبار بانک ملی در سال گذشته ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده که با استفاده از این میزان اعتبار به ۱۷۵ نفر از متقاضیان تسهیلات فرزندآوری پرداخت شده است.

وی با اشاره به بودجه کافی در سال جاری گفت:۱۳۱۷ نفر در سامانه فرزندآوری بانک ملی ثبت نام کرده اند و در طی ماه گذشته به ۴۱۰ نفز جمعا ۱۵۰ میلیارد ریال پرداخت شد و ۹۰۷ نفر هم در حال تشکیل پرونده هستند که به ترتیب نیز پرداخت می‌شود.

یادآور می شود نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در نشست شورای فرهنگ عمومی از نحوه پرداخت تسهیلات فرزند آوری از بانک های استان انتقاد کرد و از دستگاه‌های متولی و بانک‌ها خواست به تعهدات خود در زمینه جوانی جمعیت پای کار باشند.