بارش ریزگردها مدارس مناطق جنوبی ایلام را تعطیل کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: بدلیل بارش ریزگردها فعالیت مدارس تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های جنوب استان امروز غیرحضوری است. مجید بیگلریان اظهار داشت: باتوجه به ورود توده غلیظ گرد و غبار، ستاد بحران استان ایلام مصوب کرد برای امروز مدارس شهرستان‌های دهلران، آبدانان و دره شهر تعطیل و آموزش‌ها در بستر شاد انجام شود. […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: بدلیل بارش ریزگردها فعالیت مدارس تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های جنوب استان امروز غیرحضوری است.

مجید بیگلریان اظهار داشت: باتوجه به ورود توده غلیظ گرد و غبار، ستاد بحران استان ایلام مصوب کرد برای امروز مدارس شهرستان‌های دهلران، آبدانان و دره شهر تعطیل و آموزش‌ها در بستر شاد انجام شود.

وی افزود: همچنین فعالیت ادارات این مناطق به غیر از دستگاه‌های خدمات رسان نیز امروز با ۲ ساعت تاخیر آغاز شد.

بیگلریان تصریح کرد: با توجه به توپوگرافی این مناطق که محصور در کوه است و احتمال کندی در خروج گرد و غبار در این نقاط وجود دارد، بنابرین با صلاح دید ستاد بحران استان این تصمیم اتخاذ شد.

توده غلیظ گرد و غبار بامداد جمعه از بیابان‌های کشور‌های عراق، سوریه و اردن وارد استان ایلام شد و در پاره‌ای از مقاطعی غلظت ریزگرد‌ها در ایلام تا ۵۰ و در سرابله ۵۴ برابر حد مجاز نیز رسید.

غلظت گرد و غبار پرواز‌های صبح فرودگاه شهدای ایلام را لغو کرد.